کد خبر: ۱۹۹
۱۷ آبان ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۴

کی تی ام دوک ۲۵۰ که توسط شرکت کویر موتور به بازار کشورمان وارد شده است، یک موتورسیکلت اسپرت نیکد خیابانی به شمار می‌رود. این محصول اتریشی با وجود قرار داشتن در یک کلاس بسیار شلوغ و پر طرفدار، شرایط رقابتی متفاوتی در بازار کشورمان دارد.

قوای محرکه کی تی ام دوک ۲۵۰ را یک پیشرانه ۲۴۹ سی‌سی تک سیلندر، ۴ زمانه و ۴ سوپاپ که به سیستم سوپاپ‌های DOHC نیز مجهز شده است، تامین می‌کند.

طبق اعلام کمپانی، بیشینه توان خروجی این پیشرانه ۳۰ اسب بخار در دور ۹۰۰۰ RPM و بیشینه گشتاور خروجی آن نیز ۲۴ نیوتون‌متر در دور ۷۵۰۰ RPM محاسبه شده است. جذابیت‌های کی تی ام دوک ۲۵۰ درست از همین جا آغاز می‌شود، جایی که عملکرد بسیار خوب پیشرانه، کی تی ام دوک ۲۵۰ را به یک معیار و شاخص ارزیابی تبدیل کرده است.

به بیانی دقیق‌تر، موتورسیکلت ۱۴۶ کیلوگرمی اتریشی با این پیشرانه قادر به ثبت صفر تا ۶۰ کیلومتر در ساعت در کم‌تر از ۳.۵ ثانیه و همچنین صفر تا صد کیلومتر در ساعت کم‌تر از ۹ ثانیه خواهد بود.

پیشرانه‌های تک سیلندر طبیعتا به صورت پیش فرض لرزش‌های بیش‌تری نسبت به پیشرانه‌های با تعداد سیلندر بالا‌تر دارند، اما به لطف مهندسی سطح بالای کی تی ام، لرزش‌های این پیشرانه بسیار کم و قابل چشم پوشی هستتد و تنها در دور موتور و سرعت‌های بسیار بالا به صورت محدود احساس می‌شوند.

با وجود آنکه گرمای پیشرانه کی تی ام دوک ۲۵۰ صرفا در ترافیک‌های سنگین برای راننده محسوس است، اما به دلیل افزایش دمای بعضا بیش از حد پیشرانه، هنوز نمی‌توان عملکرد سیستم انتقال حرارت آن را در سطح بالایی ارزیابی کرد.

جهت مشاهده قیمت موتور کلیک کنید.

 

مشخصات موتور سیکلت دوک 250

مشخصات موتور سیکلت دوک 250

مشخصات موتور سیکلت دوک 250

 

 

ارسال نظر