کد خبر: ۲۸۸
۰۵ آذر ۱۴۰۲ - ۰۲:۰۰

موتورسیکلت یاما‌ها ایروکس Aerox ۱۵۵ cc محصولی جدید از کمپانی معروف ژاپنی است که وارد بازار شده است. این اسکوتر تازه تولید شده درواقع نسخه اسپرت‌تر و با ویژگی‌هایی متفاوت‌تر نسبت به موتور یاما‌ها NMAX ۱۵۵ می‌باشد. قوای محرکه یاما‌ها ایروکس پیشرانه ۱۵۵ سی سی BV۴۰ کمپانی است که توانایی تولید ۱۴.۷ اسب بخار و ۱۳.۸ نیوتن متر گشتاور دارد. این پیشرانه ۴ زمانه ۴ سوپاپ مجهز به BLUE CORE شده است که توسط سیستم رادیاتور آب خنک کنترل می‌شود. نتیجه استغاده از این فناوری در پیشرانه BV۴۰، کاهش مصرف سوخت، احتراق بهینه تر، کاهش لرزش‌ها و افزایش قدرت و گشتاور خروجی بوده است.

گیربکس اتوماتیک CVT کوپل شده با این پیشرانه نیز با عملکرد هماهنگ و خوب خود، شتاب گیری را روان کرده حتی لرزش‌ها در سرعت بالا را کم کرده. در مقایسه با موتور ۱۵۵NMAX، سیستم ترمز دیسکی چرخ جلو و کاسه‌ای چرخ عقب یاما‌ها ایروکس ضعیف‌تر می‌باشد. همپنین فضای پا و میزان راحتی راننده در این اسکوتر کمتر از NMAX۱۵۵ است و نسبت به آن فضای ذخیره سازی کوچک تری نیز در کنسول جلو خود دارد. اما از شباهت‌های این دو محصول میتوان به دارا بودن یک پورت شارژ USB ونیز محفظه ۲۵ لیتری خالی زیر صندلی که امکان قراردادن کلاه ایمنی در آن وجود دارد، اشاره کرد.

طراحی موتور یاما‌ها ایروکس کاملا اسپرت و جذاب است، چراغ‌هایی خشن و اخمو در جلو و عقب، طراحی مشابه حرف V فلاپ جلو و همچنین استفاده از خطوط شکسته متعدد در طراحی فلاپ‌های جانبی، از جمله ویژگی‌های موتور یاما‌ها ایروکس است. همچنین سیستم استارت بدون کلید، درگاه شارژ USB، چراغ‌های LED در جلو و عقب، نمایشگر ۵.۸ اینچی کیلومترشمار و رینگ‌های ۱۴ اینچی آلومینیومی از دیگر ویژگی‌های قابل ذکر این موتور می‌باشد. در بین اسکوتر‌های لوکس بازار ایران، محصولات وسپا سابقه بیشتری نسبت به بقیه دارند و حال با توجه به قیمت تعیین شده برای اسکوتر‌های یاما‌ها، اسکوتر‌های وسپا رقبای جدیدی پیدا کردند. وسپا اسپرینت، وسپا پریماورا و یاما‌ها ایروکس هر سه در سطح بالایی از لحاظ کیفیت قرار دارند، اما از نظر فنی به طور کل محصولات یاما‌ها اسپرت‌تر از محصولات ایتالیایی است.

اما در حقیقت از لحاظ فنی هندا کلیک i۱۵۰ رقیب اصلی یاما‌ها ایروکس می‌باشد. با وجود انکه اسکوتر یاما‌ها نسبت به اسکوتر هندا شتاب و سرعت بیشتری دارد، در مجموع تفاوت فنی چندانی ندارند. اما تفاوت قیمت بسار زیادی دارند، تا حدی که قیمت یاما‌ها ایروکس تقریبا ۲ برابر قیمت هندا کلیک ۱۵۰i است.

جهت مشاهده قیمت موتور کلیک کنید.

مشخصات موتور یاماها AEROX 155

مشخصات موتور یاماها AEROX 155

مشخصات موتور یاماها AEROX 155

مشخصات موتور یاماها AEROX 155

مشخصات موتور یاماها AEROX 155

ارسال نظر