۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۹
بازار سامانه یکپارچه کساد شد / این خودرو‌ها مشتری ندارند
مهدی ضیغمی، رییس سازمان توسعه تجارت از بدون مشتری ماندن بخشی از خودرو‌ها در سامانه یکپارچه فروش خودرو‌های وارداتی خبر داد.
کد خبر: ۱۰۳۱

به گزارش کارنا، سامانه یکپارچه فروش خودرو، سامانه‌ای است که با هدف تنظیم بازار خودرو، کوتاه کردن دست دلالان از بازار و در نهایت کاهش قیمت خودرو در بازار رونمایی شد. در این طرح خودروسازان بر اساس برنامه‌های تولید خود، اقدام به پیش فروش محصولات خود می‌کردند.

برخی از محصولات شرکت‌های خودروساز چینی در سامانه یکپارچه فروش بدون مشتری مانده است.
براساس اعلام رییس سازمان توسعه تجارت متقاضیان خودرو‌های وارداتی در چند دوری که محصولات مختلف از برند‌های جهانی پشت ویتربن این سامانه قرار گرفته، روی خوشی به محصولات برخی برند‌های چینی نشان نداده و از انتخاب آن‌ها خودداری کرده اند.
آن طور که مهدی ضیغمی گفت متقاضیان خودرو‌های وارداتی به دنبال خرید خودرو از برند‌های اروپایی، ژاپنی و کره‌ای هستند بنابراین انتخاب خودرو‌های چینی جایی در برنامه آن‌ها ندارد.

اما سیاست گذار خودرویی نیز بیکار ننشسته. تصمیم گرفته در‌های سامانه یکپارچه فروش خودرو را به روی متقاضیان جدید باز کند. بلکه آن‌ها روی خوشی به خودرو‌های چینی مانده در کف سامانه یکپارچه فروش خودرو نشان دهند. ​

چانگان در دسترس متقاضیان
رییس سازمان توسعه تجارت از بازگشایی سامانه یکپارچه فروش خودرو‌های وارداتی در هفته آینده خبر داد و اعلام کرد خودرو‌های وارداتی که در سامانه یکپارچه بدون مشتری مانده در دسترس متقاضیان جدید قرار خواهد گرفت.

به نظر می‌رسد محصولات برند چانگان در در دسترس متقاضیان جدید قرار گیرد. برند زوتی هم که با خودروی DL ۵ در سامانه حضور دارد می‌تواند کاندیدای دیگری باشد که متقاضیان جدید می‌توانند خریداری کنند. ​

محصولات برند چانگان و زوتی توسط خودروسازی سایپا و زیر مجموعه اش پارس خودرو به سامانه یکپارچه فروش خودرو‌های وارداتی آورده شد.

چانگان CS ۳۵ پلاس که در دوران پیش از تحریم، مدل قدیمی اش در خطوط تولید سایپا مونتاژ می‌شد. برای مشتریان بازار ایران غریبه نیست، اما چانگان CS ۵۵ پلاس مهمان جدید بازار خودروی کشور محسوب می‌شود.

زوتی DL ۵ نیز یک کراس اوور جمع و جور شهری است که مدال ارزان‌ترین خودروی وارداتی سامانه یکپارچه خودرو را به سینه دارد.
منبع: تیترکوتاه

ارسال نظر