۱۷ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۱
آگهی‌ها باورنکردنی؛ قیمت‌های نجومی اجاره موتورسیکلت | موتورسیکلت روزی چند؟
درست مانند قیمت خودرو، قیمت موتورسیکلت هم در چند سال اخیر به‌صورت تصاعدی بالا رفته و حالا قیمت‌های نجومی موتورسیکلت باعث شده تا عده‌ای به فکر اجاره‌دادن و گروهی به فکر اجاره‌کردن این وسیله نقلیه بیفتند.
کد خبر: ۲۰۲۶

به گزارش کارنا، البته قیمت اجاره روزانه و ماهانه هم خیلی کم نیست که به‌صرفه باشد؛ یعنی اجاره تا ۱۰میلیون تومان در ماه هم می‌رسد.

حالا دیگر فضای مجازی و سایت‌ها پر است از آگهی‌هایی که خبر از بازار داغ اجاره موتورسیکلت می‌دهند که بر مبنای آن نرخ اجاره از روزی ۱۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان در نوسان است. در یک آگهی اجاره روزانه ۲۵۰هزار تومان و ماهانه ۷.۵میلیون تعیین شده و در یکی دیگر به روزانه یک‌میلیون تومان هم می‌رسد.

یکی از ارزان‌ترین انواع این وسیله نقلیه یعنی یک هوندا ۱۲۵ ساده مدل ۹۳، ماهی تا ۶ میلیون تومان اجاره داده می‌شود که البته موعد اجاره ۳ تا ۶ ماهه است؛ یعنی ۳۶میلیون برای نصف سال.

شرایط اجاره این وسیله نان‌آور نیز معمولا شامل یک برگ چک با امضای ضامن، سفته به نرخ روز موتورسیکلت، اجاره‌نامه محل سکونت فرد متقاضی و داشتن گواهینامه موتور است.

در نهایت اینکه این روز‌ها به هر دلیلی از جمله گران‌شدن خودرو، ترافیک و ... تقاضا برای موتور زیاد شده است؛ چرا که موتورسیکلت که زمانی یک کالای مصرفی صرف بود، امروز برای عده زیادی به‌عنوان یک منبع درآمد تبدیل شده است، اما سؤال اینجاست که درآمد روزانه‌ای که می‌توان با یک موتور به دست آورد چه مقدار است و آیا به‌صرفه است که یک نفر این کار انجام بدهد؟
منبع: همشهری آنلاین

ارسال نظر