۰۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۹
سال خوش‌یمن برای «هایما S8»/ اوج‌گیری قیمت هایما در نیمه دوم سال 1402+ نمودار
«هایما S8» در میان خودروهایی است که در نیمه دوم سال 1402 بیشترین رشد قیمت را تجربه کرده است. قیمت این خودرو در این مدت 220 میلیون تومان افزایش یافته و به مرز 2 میلیارد تومان نزدیک شده است.
کد خبر: ۲۴۲۵

به گزارش کارنا٬هایما در سه مدل «هایما S۷ پلاس»، «هایما S۸»، «هایما S۵ پلاس» در تیپ‌های مختلف در بازار عرضه می‌شود، این خودرو در میان خودرو‌های قرار دارد که توانسته نظر طرفداران خودرو‌های مونتاژی را به خود جلب کند و این امر رشد قیمت این خودرو را با توجه به میزان تولید آن به همراه داشته است. «هایما S۸» یک کراس‌اوور متوسط است که در سال ۲۰۱۹ در چین تولید شد و در سال ۲۰۲۲ به ایران راه پیدا کرد. این خودرو در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ از سوی ایران خودرو خراسان وارد بازار شد تا به این طریق بتواند سبد محصولات ایران خودرو را برای رقابت در کلاس کراس‌اوور‌های چینی بازار ایران کامل کند.

فعالان بازار خودرو معتقدند نوسان قیمت خودرو از یک سو و اخبار اعلام شده در خصوص واردات خودرو از سوی دیگر موجب شد تا خودرو‌های مونتاژی رشد قابل توجهی در بازار داشته باشند و «هایما S۸» هم از این روند مثتثنی نبوده است.  

با توجه به تقاضای برای کشور‌های کراس‌اور در کشور این سوال مطرح می‌شود که در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ این خودرو چه روند قیمتی داشته است؟ بررسی بازار نشان می‌دهد «هایما S۸» در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ رشد و افت پی‌درپی داشت. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که پرونده این خودرو در نیمه دوم سال جاری با رشد بسته شده است و قیمت آن به یک میلیارد و ۹۹۵ میلیون تومان و در مرز ۲ میلیارد تومان قرار گرفت. با توجه به رصد قیمت این خودرو می‌توان گفت دربازه زمانی مورد بررسی «هایما S۸» افزایشی ۲۲۰ میلیونی را تجربه کرد و رشدی ۱۹.۵ درصدی داشت.

سال خوش‌یمن برای «هایما S8»/ اوج‌گیری قیمت هایما در نیمه دوم سال 1402+ نمودار

منبع:اقتصادنیوز

ارسال نظر