۱۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۴
رشد ۴ درصدی ورود خودرو به خوزستان در نوروز
معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان از رشد ۴ درصدی ورود خودرو به استان در ۱۶ روز گذشته خبر داد.
کد خبر: ۲۴۸۵

به گزارش کارنا، لاله صاحبی بزاز اظهار داشت: از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ لغایت ۱۰ فروردین سال جاری تعداد ۷۶۹ هزار و ۸۶۷ خودرو وارد خوزستان شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۴ درصدی را نشان می‌دهد.

وی افزود: در همین مدت خروج ۷۰۳ هزار و ۳۱۳ خودرو از استان به ثبت رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۸ درصد کاهش داشت.

معاون فنی و راه‌های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان با اشاره به کاهش ۱۲ درصدی مجموع تردد در محور‌های استان، گفت: طی ۱۶ روز گذشته ۱۴ میلیون و ۲۸۱ هزار و ۳۶۱ خودرو در سطح محور‌های استان تردد داشتند که بیشترین تردد خودرویی سایر استان‌ها در خوزستان مربوط به استان‌های تهران، لرستان و بوشهر بود.

صاحبی بزاز یادآور شد: در این مدت ۲۸ هزار و ۹۵۹ تماس با سامانه ۱۴۱ برقرار و تعداد ۱۷۱ مورد شکایت نیز ثبت شده است.

۲۰۰ هزار مسافر از پایانه‌های مسافربری خوزستان جابجا شدند

فواد غزیعلی معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان نیز اظهار داشت: از زمان اجرای طرح نوروزی تاکنون ۲۰۱ هزار و ۸۵۲ مسافر با انجام ۲۶ هزار و ۵۱۵ سفر از پایانه‌های مسافربری استان جابجا شدند که با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان و سفر‌های نورزی، شاهد کاهش ۱۷ درصدی در این خصوص بودیم.

وی افزود: سهم جابجایی مسافران درون استانی از این میزان ۱۳۰ هزار و ۴۷۹ نفر بود که با انجام ۲۰ هزار و ۷۳۹ سفر جابجا شدند.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان بیان کرد: در همین مدت جابجایی ۷۱ هزار و ۳۷۳ مسافر برون استانی با انجام ۵ هزار و ۷۷۶ سفر نیز به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: در مجموع انجام سفر نیز متاثر از همراه شدن با ماه مبارک رمضان کاهش ۱۳ درصدی را در بازه زمانی یاد شده نشان می‌دهد.

ارسال نظر