۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۸
کلاهبرداری با شگرد خرید حواله خودرو در " کرج"
رئیس پلیس آگاهی استان البرز گفت: متهمی که با سوء‌استفاده از اعتماد مردم اقدام به کلاهبرداری ۲۰ میلیاردی با ادعای فروش حواله خودرو از شهروندان کرده بود، توسط ماموران پاسگاه دوم پلیس آگاهی استان دستگیر شد.
کد خبر: ۳۳۰۸

به گزارش کارنا، سرهنگ کارآگاه حکمت اله شجاعی در بیان جزئیات این خبر اظهار داشت: با شکایت تعدادی از شهروندان کرجی درخصوص کلاهبرداری میلیاردی از آنان توسط فردی سودجو با شیوه فروش حواله خودرو، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پایگاه دوم پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات مقدماتی ماموران انتظامی مشخص شد که فردی با وعده دروغین مبنی بر ارتباط با مسئولان شرکت‌های خودروسازی و سوء استفاده از اعتماد مالباختگان اقدام به اخذ وجوه خریداران خودرو نموده و با عدم ارائه حواله خودروها، مبالغ کلانی را کلاهبرداری کرده است.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز ادامه داد: ضمن هماهنگی با مرجع قضائی، متهم شناسایی و طی عملیاتی دستگیر شد که با بررسی‌های تخصصی و شناسایی تعداد ۳ مالباخته، مشخص شد که متهم تاکنون مبلغ ۲۰ میلیارد ریال از آن‌ها کلاهبرداری کرده است.

‌شجاعی در پایان اذعان داشت: متهم پرونده با دستور قضائی به زندان معرفی و مراحل اداری پرونده در حال انجام است.

این مقام انتظامی در پایان به شهروندان توصیه کرد: در مواجهه با افرادی که برای انجام کار‌های غیرقانونی درخواست وجه می‌کنند، ضمن عدم اعتماد به این افراد، موضوع را به پلیس اعلام کنند.
منبع: تسنیم

ارسال نظر