۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۲
سرقت ۵۰ پراید برای خرید کبوتر‌های گرانقیمت
کارآگاهان پلیس آگاهی مشهد، سارق حرفه‌ای خودرو‌های پراید را به همراه ۳ مالخر درحالی دستگیرکردند که بررسی‌ها نشان داد این دزد سابقه دار کبوتر باز بوده و ۵۰ خودرو را برای خرید کبوتران گرانقیمت سرقت کرده است.
کد خبر: ۴۱۴۶

به گزارش کارنا، جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی روز گذشته درباره این ماجرای عجیب به خبرنگار روزنامه خراسان گفت:همزمان با افزایش سرقت خودرو‌های پراید مدل پایین در نقاط مختلف شهر مشهد، گروه ویژه‌ای از کارآگاهان پلیس آگاهی، تلاش گسترده‌ای را برای به دام انداختن سارق یا سارقان آغاز کردند وبه واکاوی تخصصی در پرونده‌های سرقت پرداختند.

سردار سرتیپ احمد نگهبان افزود:کنکاش‌های پلیس در شیوه و شگرد سرقت‌ها بیانگر آن بود که پلیس با دزدانی بسیار حرفه‌ای روبرو شده است چرا که بیشتر سرقت‌ها در کمتر از یک دقیقه انجام شده و دیگر اثری از خودرو‌ها پیدا نمی‌شد. وی گفت:با توجه به اهمیت و حساسیت ماجرا، گروه کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت، جلسات تخصصی را به ریاست سرهنگ مهدی سلطانیان (سرپرست پلیس آگاهی مشهد) تشکیل دادند وبررسی کارشناسی این سرقت‌ها را دردستور کار قراردادند.

تمرکز پلیس در محیط جغرافیایی جرم نیز نتیجه‌ای نداشت چرا که سرقت مذکور در همه نقاط شهر رخ داده بود به همین خاطر تحلیل‌های کارشناسی برپیگیری علمی وبهره گیری از شیوه‌های نوین پلیسی متمرکز شد و کارآگاهان با بازبینی دوربین‌های ترافیکی بالاخره سارق جوانی را ردزنی کردند که دریکی از روستا‌های اطراف جاده کلات سکونت داشت.

فرمانده حافظان امنیت تصریح کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت دریک عملیات ضربتی و با اشراف اطلاعاتی موفق شدند این سارق جوان را در یکی از خانه‌های روستایی و با هماهنگی قضایی دستگیر و به مقرانتظامی هدایت کنند. سرگرد نگهبان با اشاره به اعترافات و سوابق این دزد بی رحم تاکید کرد:این سارق جوان که ۳ بار سابقه زندان به جرم سرقت خودرو را دارد دربازجویی‌ها به سرقت ۵۰ دستگاه پراید مدل پایین در کمتر از ۹ ماه اعتراف کرد و ۳ مالخر خودرو‌ها را نیز لو داد که در همان روستا زندگی می‌کردند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد:کارآگاهان که «شاه ماهی» سرقت‌های پراید را به دام انداخته بودند، دریک عملیات غافلگیرانه دیگر نیز به مخفی گاه مالخران هجوم بردند و با دستگیری آنان، تعداد زیادی قطعات اوراق شده خودرو‌های سرقتی را کشف کردند. بررسی‌های بیشتر بیانگر آن بود که خودرو‌های پراید در همین روستا اوراق شده اند؛ بنابراین مالخران نیز دربازجویی‌های فنی کارآگاهان که با نظارت مستقیم رئیس پلیس آگاهی همراه بود، به سلاخی خودرو‌ها معترف و مدعی شدند که لاشه‌های پراید را درجاده‌های خاکی و فرعی محدوده جاده کلات رها کرده اند. این مالخران گفتند:خودرو‌هایی را که از سارق حرفه‌ای می‌خریدند در کمتر از ۱۲ ساعت اوراق می‌کردند به طوری که هیچ اثری از خودرو باقی نمی‌ماند.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی با اشاره به ماجرایی عجیب و باور نکردنی در پرونده سرقت‌های پراید به خبرنگار روزنامه خراسان گفت:بررسی‌های دقیق کارآگاهان در این پرونده نشان داد که سارق مذکور فقط با یک شاه کلید وابزار دست سازی مانند چنگک به خودرو‌های بدون تجهیزات امنیتی و ایمنی دستبرد می‌زد وپول حاصل ازفروش خودرو‌های سرقتی را نیز برای خرید کبوتران گرانقیمت و مقداری را هم برای اعتیادش هزینه می‌کرد چرا که او از کبوتربازان همان روستا بود و عشق عجیبی به کبوتر دارد.

سرتیپ دوم احمد نگهبان اضافه کرد:این سارق حرفه ای، همه سرقت‌ها را در ساعات خلوت عصر و درمناطق مختلف شهر انجام داده است که بررسی‌های تخصصی با شناسایی ۲۱ مالباخته همچنان ادامه دارد و متهم نیز با دستور قضایی روانه زندان شده است.
منبع: ایران جیب

ارسال نظر