۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۴
۲۰ خودروی تویوتا ۲۰۲۴ دیگر وارد گمرک کیش شد
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش با تایید واردات ۲۰ خودروی دیگر به کیش گفت: تعداد کل خودرو‌های وارداتی به جزیره طی چند ماه گذشته به ۲۵۰ خودرو رسیده که منتظر طی مراحل لازم برای پلاک گذاری و ترخیص آنان هستیم.
کد خبر: ۴۴۷۱

به گزارش کارنا،وحید زارع فکری با اشاره به تلاش‌های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برای اخذ پلاک جهت ترخیص خودرو‌های وارداتی اظهار کرد: تاکنون هشت خودروی تجاری از نوع هایس موفق به اخذ پلاک و ترخیص شدند.

عصر دیروز بیست خودروی دیگر از نوع تویوتا کرولا دولوکس XLE و کرولا لوین ۱۸۰۰ هیبردی ۲۰۲۴ وارد گمرک منطقه آزاد کیش شدند.

طبق ماده ۱۴ قانون چگونگی اداره مناطق آزاد و ماده چهار مقررات صادرات و واردات امور گمرکی مناطق آزاد، ترخیص با کمترین بروکراسی و با مزیت‌های منطقه آزاد قابل انجام است.


در ادامه تلاش‌های صورت پذیرفته برای احیای مزیت‌های مناطق آزاد، سازمان منطقه آزاد کیش در حال رایزنی با پلیس راهور برای انجام شماره گذاری طبق مقررات مناطق آزاد به نوان یک مطالبه عمومی و حقوق عامه است.

همچنین ترخیص طبق چهارچوب‌های سرزمین اصلی (استاندارد، محیط زیست، ثبت سفارش و …) هرچند زمانبر، اما همچنان پابرجا بوده و پلیس راهور هم اکنون برای شماره گذاری این بخش از خودرو‌ها اقدام می‌کند.

ممنوعیت واردات خودروی داخلی و خارجی به کیش، سبب فرسودگی خودرو‌های موجود در جزیره شده و هزینه‌های سنگینی در نگهداری و تعمیر آن‌ها به کیشوندان تحمیل می‌کند.

منبع:ایرنا

ارسال نظر