۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۳
تسلا با فروش ۴۴۴هزار خودرو برقی در سه‌ماه، فراتر از انتظار تحلیلگران ظاهر شد
آمار تحویل خودرو‌های تسلا در فصل دوم سال ۲۰۲۴ فراتر از انتظارات تحلیلگران رفت
کد خبر: ۴۵۷۴

به گزارش کارنا،تسلا با تحویل ۴۴۳٬۹۵۶ خودرو در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۴، فراتر از انتظارات تحلیلگران ظاهر شد. تحلیلگران برآورد کرده بودند که تسلا در فصل دوم سال جاری میلادی ۴۳۸٬۰۰۰ خودرو به مشتریان تحویل خواهد داد.

تولید ۴۱۰٬۸۳۱ دستگاه خودرو کمی از آمار تحویل کمتر است. به‌گفته‌ی تسلا دلیل این اختلاف، حجم قابل توجهی از خودرو‌هایی هستند که تا پایان سه‌ماهه‌ی قبل، در مسیر حمل بوده‌اند. مدل ۳ و مدل Y کماکان پرفروش‌ترین خودرو‌های تسلا هستند و بخش بزرگی از خودرو‌های تحویل شده را تشکیل می‌دهند.

تسلا با فروش ۴۴۴هزار خودرو برقی در سه‌ماه، فراتر از انتظار تحلیلگران ظاهر شد

براساس بیانیه‌ی رسمی تسلا، افزون‌بر تولید خودرو، استقرار سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی تسلا به بالاترین میزان خود یعنی ۹٫۴ گیگاوات‌ساعت رسید.


عملکرد بهتر از انتظار تسلا در سه‌ماهه‌ی دوم که بزرگترین جهش در دو سال گذشته محسوب می‌شود، اعتماد سرمایه‌گذاران را دوباره جلب کرده است. اصلاحات در خط تولید تسلا، از جمله معرفی مدل Y دیفرانسیل عقب با برد بیشتر به‌همراه فروش قوی در چین، نقش محوری در این موفقیت غیرمنتظره ایفا کرده‌اند.

آمار تحویل خودرو‌های تسلا در دومین سه‌ماهه‌ی ۲۰۲۴ باعث افزایش قیمت سهام تسلا شد که در زمان نگارش این خبر، ۸٫۸ درصد افزایش یافته و از میانگین شاخص‌های کلی بازار فراتر رفته است.

منبع:زومیت

ارسال نظر