۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۲
ثبت بیش از ۸۰۰ هزار تردد بین استانی در جنوب سیستان و بلوچستان
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان از ثبت ۸۱۱ هزار و ۳۵۹ تردد بین استانی وسیله نقلیه در جاده‌های جنوب استان خبر داد.
کد خبر: ۴۶۲۹

به گزارش کارنا، شهرام مبارکی با بیان اینکه متوسط تردد بین استانی در خرداد ماه، ۲۶ هزار و ۱۷۳ وسیله نقلیه بوده است، اظهار کرد: تردد وسایل نقلیه در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته است.

وی تأکید کرد: سامانه‌های هوشمند حمل و نقل از قبیل دوربین‌های نظارت تصویری، سامانه‌های تردد شمار، سیستم توزین در حال حرکت و سامانه‌های ثبت تخلف در تمام جاده‌های جنوب استان فعال هستند و از این طریق، وضعیت ترافیکی و همچنین رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در محور‌ها مورد کنترل و پایش قرار می‌گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب سیستان و بلوچستان گفت: محور‌های ایرانشهر به بمپور و برعکس، سه راهی نیکشهر به منطقه آزاد چابهار و برعکس و چابهار به راسک به ترتیب پرتردد‌ترین محور‌های جنوب استان در این مدت بوده است.

وی ادامه داد: براساس اطلاعات ثبت شده از وسایل نقلیه جنوب سیستان و بلوچستان در سامانه‌های پلاک‌خوان سایر استان‌ها، بیشترین سهم مقاصد سفر خودرو‌های جنوب استان در این بازه زمانی به‌ترتیب به مقصد کرمان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی بوده است.

مبارکی در پایان در خصوص استفاده هموطنان از خدمات تلفن گویای ۱۴۱، افزود: سامانه تلفنی گویا و اپراتوری ۱۴۱ به شکل ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی در خصوص آخرین وضعیت جاده‌های کشور است.
منبع: ایسنا

ارسال نظر