۱۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۳
آغاز فروش ویژه ایران خودرودیزل
ایران خودرو دیزل از پیش فروش ویژه پیکاپ اتوماتیک، ون وانا و کامیون بنز باری و کمپرسی به مناسبت فرا رسیدن چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.
کد خبر: ۱۱۹۴

به گزارش کارنا، در راستای تامین نیاز مشتریان، پیش فروش خودرو‌های تجاری و مسافری ایران خودرو دیزل در ایام دهه فجر از طریق سایت فروش رسمی شرکت به نشانی esale.ikd.ir آغاز می‌شود.

پیش فروش ون وانا و پیکاپ اتوماتیک بنزینی فوتون از ساعت ۱۰ صبح امروز آغاز خواهد شد. این شرکت همچنین اعلام کرده پیش فروش کامیون‌های بنز باری و کمپرسی ۱۹۲۴ و ۲۶۲۴ نیز از ساعت ۱۰ صبح فردا به اجرا گذاشته می‌شود.

جزئیات و شرایط فروش این طرح‌ها متعاقبا در بخش نامه‌های فروش اعلام می‌شود. اما در خبری دیگر از ایران‌خودرودیزل، معاون مهندسی این شرکت گفت: در سال جدید تولید محصولاتی مانند ون برقی و کامیونت برقی را در دستور کار قرار داده‌ایم که در صورت خرید این محصولات توسط وزارت کشور یا سازمان راهداری‌ها یا دیگر سازمان‌ها، این محصولات تولید انبوه می‌شوند.

مهدی بالو افزود: تولید نخستین اتوبوس برقی را توسعه داده و تولید انبوه آن را در دستور کار قرار داده‌ایم؛ هم‌اکنون نیز سفارش‌هایی را از شهرداری‌های اصفهان، شیراز و اراک دریافت کرده‌ایم.

وی افزود: بر اساس برنامه سال ۱۴۰۲ سفارش تولید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس برقی دریافت کردیم که تاکنون ۵۰ دستگاه تولید کرده‌ایم و از این تعداد ۴۰ دستگاه را به شهرداری کرج تحویل خواهیم داد و بقیه سفارش را نیز در سال ۱۴۰۳ تحویل می‌دهیم. بالو تاکید کرد: موضوع ساخت اتوبوس برقی با هدف انتقال دانش فنی در دستور کار قرار گرفته است. خوشبختانه دانش فنی تولید اتوبوس‌های برقی، بومی‌سازی شد؛ پس از تولید اتوبوس برقی، توسعه خودرو‌های تجاری برقی کاملا هموار شده و می‌توانیم به راحتی هر خودرویی را تبدیل به محصول برقی یا انرژی نو کرده و به بازار عرضه کنیم. بالو گفت: هم اکنون حدود ۵۲‌درصد از محصول اتوبوس برقی، داخلی‌سازی شده است؛ از طرفی این محصول را بر بن‌سازه داخلی توسعه داده‌ایم و با استفاده از اجزایی مانند موتور و باتری، توانستیم خودرو‌های دیزلی را به برقی تبدیل کنیم. وی افزود: در سال آینده برنامه‌ای برای تولید الکتروموتور‌ها و باتری اتوبوس‌های برقی در دستور کار قرار داده‌ایم که در صورت تحقق یافتن آن، عمق ساخت داخل اتوبوس برقی به حدود ۷۰‌درصد خواهد رسید.
منبع: دنیای اقتصاد

ارسال نظر