۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۰
استفاده از خودرو‌های دست دوم با حقوق مصرف‌کننده مطابق نیست
استاندار تهران گفت: اینکه مصرف‌کننده را مجبور کنیم که خودرو‌های دست دوم را استفاده کند با حقوق مصرف‌کنندگان مطابق نیست، بلکه باید خودرو‌های باکیفیت در کشور تولید شود.
کد خبر: ۱۹۵۴

به گزارش کارنا، علیرضا فخاری استاندار تهران در همایش اعطای گواهینامه رعایت حقوق مصرف‌کنندگان اظهار کرد: اینکه مصرف‌کننده را مجبور کنیم که خودرو‌های دست دوم را استفاده کند با حقوق مصرف‌کنندگان مطابق نیست، بلکه باید شرایطی فراهم شود که خودرو‌های باکیفیت در کشور تولید شود.

وی افزود: باید خودرو‌هایی در بازار عرضه شود که شأن مصرف‌کنندگان کشورمان رعایت شود که این موضوع را می‌توان به همه بخش‌های صنایع تعمیم داد و در حوزه‌های کشاورزی و پوشاک نیز باید به همین شکل عمل کنیم.

استاندار تهران تصریح کرد: در صورتی که حقوق مصرف‌کننده در کالا‌های تولیدی رعایت نشود، تغییری نیز در تولید ایجاد نخواهد شد.

فخاری ادامه داد: اینکه کیفیت تولید محصولی رعایت نشود، انحصار و عدم رعایت حقوق وجود داشته باشد خود نوعی کم‌فروشی است که در قرآن نکوهش شده است.

وی گفت: در صورتی که مطابق میل مصرف‌کننده و همچنین میل تولیدکننده، کالا در کشور تولید شود، بازار متعادل و در نهایت کیفیت نیز به همان میزان ارتقا خواهد یافت.

استاندار تهران با بیان اینکه باید در دورترین نقاط دنیا نیز کالا‌های تولیدی ایران سهم بازار مشخصی داشته باشند تصریح کرد: درباره این موضوع بسیار صحبت شده، اما چه زمانی باید این شرایط فراهم شود؟ باید توجه داشت که مهمترین نکته در این ارتباط تأمین نظر مصرف‌کننده در داخل کشور است و در آن شرایط می‌توانیم بازار‌های بین‌المللی را نیز جذب کنیم.

فخاری همچنین با اشاره به رشد اقتصادی در کشور خاطر نشان کرد: رشد اقتصادی ۴ درصد شده که این موضوع خود مورد اهمیت است.
منبع: صدای بورس

ارسال نظر