۲۳ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۹
رییس پلیس راه کشور: جوانمرگی در تصادف جاده‌ای نگران کننده شده است
رییس پلیس راه کشور با ذکر آماری مبنی بر این که ۳۲ درصد مرگ و میر‌های ناشی از تصادف رانندگی افرادی با میانگین سنی ۲۰ تا ۳۰ ساله هستند، گفت: جوانمرگی در تصادفات جاده‌ای بسیار نگران کننده شده است.
کد خبر: ۲۱۹۴

به گزارش کارنا، سردار حسن مومنی روز چهارشنبه در جلسه شورای راهبری کاهش تصادفات و کمیته ایمنی مازندران در ساری افزود: همچنین ۶۵ درصد افرادی که در تصادفات جاده‌ای جانشان را از دست می‌دهند، در سنین ۲۰ تا ۶۵ سال قرار دارند.

وی با توضیح این نکته که جوانمرگی با رویکرد حفظ جوانی جمعیت و خانواده منافات پیدا کرده است، بیان داشت: عامل انسانی، بی توجهی به جلو و سرعت بالا عامل اصلی تصادف رانندگی منجر به مرگ در کشور است.

رییس پلیس راه کشور به اهمیت اجرای طرح‌های محدودیت‌های ترافیکی در محور‌های مواصلاتی مازندران در تعطیلات نوروزی اشاره کرد و توضیح داد: برای این که مدت زمان تردد خودرو‌های مردم در محور کندوان کاهش بیابد نیازمند اجرای طرح محدودیت‌های ترافیکی هستیم.

مومنی با ذکر این نکته که متوسط تردد خودرو‌ها در محور کندوان با اعمال محدودیت‌های ترافیکی ۱۰ ساعت است، اظهارداشت: اگر محدودیت ترافیکی اعمال نشود، سابقه حضور مسافران در محور کندوان تا ۴۸ ساعت نیز به ثبت رسیده است.

وی به اعمال محدودیت ترافیکی نوروزی در محور هراز نیز اشاره کرد و گفت: برای مدیریت و انظباط ترافیکی محدودیت‌های ترافیکی در این محور نیز با تشخیص پلیس عملیاتی خواهد شد.

وی از مردم مازندران به خصوص مردم آمل خواست تا در اجرای طرح‌های محدودیت‌های ترافیکی محور هراز همکاری لازم را داشته باشند.

وی از اعزام یگان ویژه پلیس راهور برای امنیت مردم به محور‌های مواصلاتی هراز و کندوان در تعطیلات نوروزی ۱۴۰۳ خبر داد.

برابر آمار، سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه خودرو در محور‌های مازندران تردد دارند که ۱۱ درصد از این تردد‌ها در محور‌های اصلی و بقیه درون شهری است.

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که حدود سه هزار کیلومتر از آن جاده اصلی و بقیه محور روستایی است.
منبع: ایرنا

ارسال نظر