۰۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۱:۰۴
تردد بین استانی روزانه دو میلیون خودرو از آغاز طرح نوروزی
مسئول اتاق عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور گفت: از ابتدای طرح نوروزی (۲۴ اسفند) تا ۳ فروردین، بطور متوسط دو میلیون و ۱۲ هزار وسیله نقلیه، روزانه رفت و آمد بین استانی داشته اند.
کد خبر: ۲۳۸۶

به گزارش کارنا، ایمان محرابی نیا، مسئول اتاق عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور گفت: این میزان رفت و آمد در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۷ درصد کاهش داشته است.

محرابی نیا گفت: در همین مدت، بیشترین تخلیه وسایل نقلیه از تهران و البرز با ۹۴۱ هزار خودرو ثبت شده است و بیشترین انباشت نیز با ۲۷۸ هزار وسیله نقلیه در استان مازندران به ثبت رسیده است.

وی همچنین بیشترین حجم رفت و آمد از ۲۴ اسفند تا ۳ فروردین را به ترتیب در محور‌های کرج - چالوس، آزادراه قزوین - رشت، فیروزکوه - قائم شهر، رودهن - آمل و آزادراه باغچه - مشهد دانست و ترافیک این مسیر را افزایشی اعلام کرد.

مسئول اتاق عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور افزود: هم اکنون محور چالوس در مسیر جنوب به شمال حد فاصل پل زنگوله تا سیاه بیشه و آزادراه تهران - شمال مسیر جنوب به شمال حد فاصل تونل شماره ۱۷ تا شهرستانک پر رفت و آمد بوده است.
محرابی نیا همچنین محدوده تونل البرز را هم از محور‌های پر رفت و آمد تا ساعت ۱۰ بامداد ۴ فروردین اعلام کرد.

او همچنین ترافیک محور هراز - فیروزکوه و آزادراه قزوین رشت در هر دو مسیر رفت و برگشت را تا ظهر ۴ فروردین، روان عنوان کرد و درباره رفت و آمد تهران - قم نیز گفت: تنها در محدوده بهشت زهرا بار ترافیکی سنگین ثبت شده است.

مسئول اتاق عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور از بارش باران در محور‌های کردستان، فارس و کرمان نیز خبر داد.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر