۱۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۸
همچنان ۸۹۰ هزار خودرو از مسافران به تهران بازنگشته‌اند
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور آخرین وضعیت تردد در جاده‌ها را تشریح کرد و گفت: همچنان ۸۹۰ هزار خودرو از مسافران به تهران بازنگشته‌اند.
کد خبر: ۲۴۷۳

به گزارش کارنا، سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور در خصوص آخرین وضعیت تردد در جاده‌ها گفت: آمار نگران کننده تصادفات در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، خوزستان، اصفهان، فارس و خراسان رضوی به ثبت رسیده است.

وی در خصوص وضعیت جاده‌ها افزود: کماکان جریان سفر‌های نوروزی ادامه دارد، اما با توجه به نزدیک شدن به پایان ایام تعطیلات الگوی سفر به سمت مبادی پیش بینی شده است. افزایش حجم برگشت مسافران به سمت استان‌های مبادی را در پی خواهیم داشت.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ادامه داد: برای برخی از محور‌ها ترافیک سنگین پیش بینی شده و برخی از محور‌ها محدودیت تردد خواهند داشت عمده این محور‌ها چالوس و آزادراه تهران-شمال خواهد بود که اطلاع رسانی انجام می‌شود.

وی گفت: هموطنان می‌توانند در خصوص اطلاع از محدودیت جاده‌ها با تلفن ۱۲۰ تماس حاصل کنند.

سرهنگ شیرانی درباره آخرین آمار تردد‌ها گفت: روزانه ارقام در حال تغییر است، اما بر اساس آخرین آمار حدوداً ۸۹۰ هزار خودرو همچنان به تهران برنگشته‌اند، در استان‌هایی مانند مازندران که بیشترین حجم تردد را داشته است حدوداً ۲۸۰ هزار خودرو همچنان ماندگار هستند. در استان گیلان حدود ۲۲۰ هزار خودرو و خراسان رضوی با ۷۵ هزار خودرو آمار بیشترین ماندگاری‌ها را دارند.

وی ادامه داد: امسال با توجه به شرایط ویژه ماه مبارک رمضان تغییراتی در الگوی سفر‌ها دیده شده، بیشترین سفر‌ها به استان‌های زیارتی، چون خراسان رضوی و قم بوده است. برخی از استان‌های جنوبی مثل بوشهر و هرمزگان نیز مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است.

سرهنگ شیرانی در پایان از هموطنان خواستار شد تا سفر‌های خود را مدیریت کنند و از سرعت و سبقت غیر مجاز خودداری شود.
منبع: مهر

ارسال نظر