۱۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۰
تردد بیش از ۱۰ میلیون خودرو در جاده‌های البرز
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: از ۲۴ اسفندماه سال گذشته (همزمان با آغاز طرح سفر‌های نوروزی) تا ۱۰ فروردین سال جاری، ورود پنج میلیون و ۸۳۶ خودرو و خروج چهار میلیون و ۹۹۳ هزار و ۸۱۵ خودرو در استان ثبت شده است.
کد خبر: ۲۴۷۶

به گزارش کارنا، علی زندی‌فر اظهار کرد: از زمان آغاز طرح راهداری نوروزی (۲۴ اسفند سال گذشته) تا ۱۰ فروردین سال جاری، ۲۳۴۹ تخلف سرعت غیرمجاز از طریق سامانه‌های هوشمند در محور‌های مواصلاتی استان ثبت شده است.

وی افزود: بر اساس آمار استخراجی از ۵۲ دستگاه ترددشمار فعال در محور‌های مواصلاتی استان از ۲۴ اسفندماه سال گذشته (همزمان با آغاز طرح سفر‌های نوروزی) تا ۱۰ فروردین سال جاری، ورود پنج میلیون و ۸۳۶ خودرو و خروج چهار میلیون و ۹۹۳ هزار و ۸۱۵ خودرو در استان ثبت شده است.

این مسئول بیان کرد: بیشترین حجم تردد طی این مدت، روز پنجشنبه ۲۴ اسفند سال گذشته در محور کرج-تهران با تردد ۱۱ هزار و ۳۳۲ خودرو و روز یکشنبه، پنجم فروردین با تردد ۱۰ هزارو ۳۳ خودرو و سرعت متوسط ۷۸ کیلومتر در ساعت ثبت‌شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز با بیان اینکه پنج درصد از کل تردد‌ها در این بازه زمانی مربوط به وسایل نقلیه سنگین بوده است، یادآور شد: استان‌های تهران، قزوین و گیلان هم بیشترین سهم تردد پلاک‌های غیربومی را داشته‌اند.
منبع: ایسنا

ارسال نظر