۱۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۴
آمار تردد خودرو در آزادراه‌های قزوین به مرز ۲۰ میلیون رسید
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قزوین گفت: آمار تردد خودرو‌های سنگین و سبک در این استان از ابتدای سفر‌های نوروزی تاکنون به مرز ۲۰ میلیون رسیده است.
کد خبر: ۲۵۰۰

به گزارش کارنا، جواد حق لطفی روز یکشنبه اظهار کرد: تردد خودرو‌ها در آزادراه‌های استان قزوین به ۱۹ میلیون و ۸۰۶ هزار دستگاه رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: ۴۱۷ سرویس مسافربری شامل ۳۰ دستگاه اتوبوس، ۲۲۵ دستگاه مینی بوس و ۱۶۲ دستگاه سواری در استان قزوین فعال است که در همین رابطه جابه‌جایی ۴۳ هزار و ۲۱۶ مسافر نوروزی نیز در همین مدت در آزادراه‌های استان قزوین به ثبت رسیده است.

حق لطفی در ادامه به امار تردد خودرو‌ها در ۲۴ ساعته گذشته پرداخت و تشریح کرد: یک میلیون و ۲۱۰ هزار خودرو در شبانه روز گذشته از آزادراه‌های استان قزوین تردد داشتند که آزادراه قزوین - کرج بیشترین حجم از تردد را به خود اختصاص داد.

این مسوول همچنین به جابه‌جایی مسافر در روز گذشته اشاره کرد و گفت: ۲ هزار و ۷۱۴ مسافر نیز روز گذشته از طریق ناوگان مسافربری استان قزوین جابه‌جا شدند.

گفتنی است، استان قزوین یکی از شریان‌های اصلی تردد خودرویی در کشور محسوب می‌شود که بار ترافیکی ۱۱ استان در آزادراه‌های آن جریان دارد.
منبع: ایرنا

ارسال نظر