۱۲ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۳
توصیه‌های ترافیکی پلیس راهور برای روز ۱۳ فروردین
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شرق استان تهران توصیه‌های ترافیکی و تمیهدات پلیس راهور در روز طبیعت را اعلام کرد.
کد خبر: ۲۵۰۶

به گزارش کارنا، علی سلیمانی، رئیس پلیس راهور شرق استان تهران امروز عصر ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با نزدیک شدن به روز ۱۳فروردین (روز طبیعت)، کلیه کارکنان پلیس راهور استان جهت ارتقاء امنیت ترافیکی در آماده باش صد درصد هستند و توصیه ما به شهروندان و مسافران این است که با رعایت قوانین و مد نظر قرار دادن تمهیدات پلیس راهنمایی و رانندگی، از وقوع حوادث رانندگی ناگوار پیشگیری کنند.

وی افزود: در سال جاری به دلیل تقارن روز ۱۳ فروردین با ایام شهادت امام علی (ع) در ماه مبارک رمضان، و با توجه به خاتمه تعطیلات نوروز، پیش‌بینی ما این است اغلب تردد‌های روز طبیعت در ساعات بعداز ظهر و در حاشیه و اطراف شهرها، با حجم قابل توجهی از تردد و بار برگشت مسافران انجام شود.

سلیمانی اظهار کرد: رانندگان وسایل نقلیه باربری و همچنین وانت بار‌ها از حمل و جابجایی مسافر در محل حمل بار جداً خودداری کرده و در صورت حمل مسافر در محل بار ضمن اعمال قانون، اقدامات لازم جهت برگشت دادن خودرو به مبدا حرکت انجام خواهد شد.

رئیس پلیس راهور شرق استان تهران تصریح کرد: شهروندان عزیز مراقب کودکان و سالمندان باشند و از رها کردن آن‌ها در کنار راه و بازی کردن بچه‌ها درخیابان‌ها و معابر اصلی درمحلی که خانواده‌ها نشسته‌اند، جلوگیری نمایند.

این مقام انتظامی بیان کرد: با توجه به پایان تعطیلات، شهروندان و رانندگان ضمن مدیریت زمان رفت و برگشت، برنامه ریزی داشته و زمان برگشت را به ساعات پایانی روز موکول نکنند و با ماموران پلیس راهور همکاری لازم را داشته باشند.

سلیمانی با بیان اینکه در روز طبیعت پلیس با تخلفات حادثه ساز، سرعت و سبقت‌های غیرمجاز با قاطعیت برخورد خواهد کرد، گفت: شهروندان عزیز از گذاشتن سبزه بر روی سقف، کاپوت یا صندوق عقب خودرو پرهیز کنند، زیرا افتادن سبزه در کف خیابان‌ها باعث لغزندگی و بروز حادثه می‌شود.

رئیس پلیس راهور استان یادآوری کرد: رانندگان از عجله و شتاب پرهیز و با صبر و حوصله در رانندگی از وقوع تصادفات و حوادث ناگوار در این روز جلوگیری کنند و با پایبندی به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و با مد نظر قرار دادن شعار ترافیکی نوروز سال ۱۴۰۳ پلیس راهور (آرامش و امنیت سفر در بهار قرآن و طبیعت) سفر خوبی را در روز طبیعت برای خود و خانواده‌شان ایجاد کنند.
منبع: ایسنا

ارسال نظر