۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۱
کشف ۲۷ میلیون لیتر بنزین قاچاق/ چهار هزار خودروی شوتی توقیف شد
فرمانده انتظامی هرمزگان با اشاره به اجرای ۲۶ طرح ارتقا در مبارزه با قاچاق سوخت گفت: ۲۷ میلیون لیتر سوخت سال گذشته در نتیجه اجرای این طرح‌ها کشف شده‌است، همچنین بیش از چهار هزار دستگاه شوتی سنگین و نیمه سنگین و سبک ضبط شدند.
کد خبر: ۳۲۸۰

به گزارش کارنا، سردار علی‌اکبر جاویدان روز سه‌شنبه در دومین روز از برگزاری تور رسانه‌ای نظارتی قوه قضاییه در حاشیه بازدید خبرنگاران از سامانه هوشمند پایش جایگاه‌های سوخت، اظهار داشت: همکاری ویژه و تعامل میان دستگاه قضایی، مجموعه انتظامی و مرزبانی و نهاد‌های دولتی منجر به اجرای طرح‌های مشترک شده است که یکی از این موارد طراحی و راه‌اندازی سامانه برای مبارزه با قاچاق سوخت است.

وی یادآور شد: هرمزگان از استان‌های مهم و استراتژیک کشور از نظر فرهنگی و جغرافیایی است که دارای جمعیت متنوع است و استانی گردشگر پذیر و مهاجر پذیر است.

سردار جاویدان افزود: همواره در میان استان‌های مختلف از نظر میزان برخورد جرایم در رتبه‌های خوبی قرار داریم و هرمزگان جزو استان‌هایی است که به لحاظ مسائل امنیتی و انتظامی وضعیت قابل قبولی دارد.

وی خاطرنشان کرد: استان هرمزگان ۱۲۰۰ کیلومتر نوار مرزی دارد. از پارسیان تا انتهای جاسک در محدوده هرمزگان قرار دارد و مردم این استان از همنشینی با مرز دریا روزی می‌برند.

فرمانده انتظامی هرمزگان اضافه کرد: این استان از نظر واردات و صادرات از استان‌های اصلی کشور است و بیش از ۷۰درصد صادرات و واردات در اینجا انجام می‌شود که این موارد می‌تواند مشکلات امنیتی و انتظامی فراوانی داشته باشد که البته اینگونه نیست. اگرچه افرادی هستند که از خلأ‌های قانونی موجود استفاده می‌کنند، از جمله این موارد درگیری‌ها در حوزه قاچاق سوخت است.

فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: در این زمینه کم کاری‌هایی وجود دارد. شغل‌های کاذب و دردسر‌هایی ایجاد شده که بخشی از توان ما را معطوف به خود کرده است، اما اراده مسئولان استان این است که بتوانیم ریشه‌ای این مشکلات را حل کنیم. در این زمینه اقداماتی هم انجام شده و گاهی با طرح‌های عملیاتی خوب و مشترک در نقاط خاص بعضا کشفیات سوخت بیش از ۲ تا ۳ میلیون لیتر بوده است. خیلی از جوانان با غفلت در دام افراد سودجو افتادند.

وی درباره خودرو‌های شوتی گفت: در این زمینه شاهد کاهش تردد‌ها هستیم و در بحث قاچاق سوخت هم ضربات مهلکی زدیم و کشفیات زیادی داشتیم. افراد سر باند به طرق مختلف شناسایی شدند و اقدامات خیلی خوبی در این زمینه داشتیم.

وی درباره برخورد با قاچاق سوخت گفت: ۴۲۰ کیلومتر لوله‌ها از انبار‌ها و خانه‌های روستایی به سمت سواحل کارگذاری شده بود که با ابزار و تجهیزات پلیس امحا شده همچنین ۱۴۸۰ عدد مخزن ۱۰ تا ۵۰ هزار لیتری کشف و خنثی شد و محموله‌ها نیز به شرکت نفت تحویل شده است. در این میان ۳۶۵۷ نفر هم در عملیات‌های مختلف دستگیری شدند.

کشف بیش از ۲۳۰۰ میلیارد تومان کالای قاچاق سردار اسماعیلی فرمانده مرزبانی و دریابانی استان هرمزگان نیز گفت: وضعیت استان هرمزگان۱۱۰۰ کیلومتر مرز دریایی با کشور‌های حوزه خلیج فارس و بیش از دوهزار کیلومتر مساحت دارد.

وی ادامه داد: یکی از اولویت‌های اصلی فرماندهی انتظامی کشور مبارزه با قاچاق در انواع و اقسام آن بوده است. به این دلیل طرح‌های زیادی در این خصوص داشتیم و فرماندهی انتظامی در کنار مرزبانی و دستگاه قضایی عملیات‌های فراوانی داشته است.

سردار اسماعیلی افزود: در دو سال اخیر ۴۰ درصد توان شناوری افزایش پیدا کرده و به فرموده سردار رادان امسال سال سختی برای قاچاقچیان خواهد بود.

وی اضافه کرد: در سال گذشته بیش از ۲۳۰۰ میلیارد تومان کالای قاچاق کشف و ضبط شد که رشد قابل توجهی نسبت به سال گذشته بود. حدود ۲۳ میلیون لیتر سوخت قاچاق فقط در دریابانی بود همچنین در حوزه دخانیات بیش از ۲۴ میلیون نخ سیگار و بیش از ۲۳ هزار لوازم منزل کشف و ضبط شد و در این میان بیش از ۹۵۰ شناور قاچاق بر توقیف شده است.

سردار اسماعیلی گفت: امسال در ۵۰ روز اخیر بیش از ۲ میلیون لیتر سوخت کشف و ضبط شده است.
منبع: ایرنا

ارسال نظر