۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۰
میزان مصرف بنزین در خراسان شمالی عادی است
مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی خراسان شمالی از مصرف روزانه یک میلیون لیتر بنزین در این استان توسط دارندگان خودرو خبر داد.
کد خبر: ۳۳۰۴

سید رضا احمدنیا اظهار کرد: ۵۶ جایگاه سوخت بنزین در استان وجود دارد که به‌صورت میانگین روزانه یک ملیون لیتر سوخت در آن‌ها توزیع می‌شود. میزان مصرف بنزین در استان عادی است و کمبود سوخت نداریم. همه جایگاه‌های سوخت نیز فعالند.

وی به استفاده از کارت‌های سوخت شخصی اشاره کرد و گفت: ۹۵ درصد فروش سوخت باید از طریق کارت هوشمند شخصی انجام شود و این موضوع به جایگاه‌های سوخت استان اعلام شده است.

وی ادامه داد: پنج درصد فروش سوخت می‌تواند با استفاده از کارت‌های سوخت اضطراری جایگاه‌ها انجام شود که برای موارد خاص از جمله مفقود بودن کارت سوخت صاحبان خودرو یا صفر بودن خودرو و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی خراسان شمالی اظهار کرد: برای خودرو‌های شخصی ماهانه ۶۰ لیتر سوخت یارانه‌ای شارژ می‌شود که لیتری ۱۵۰۰ تومان است. همچنین ماهانه ۱۰۰ لیتر بنزین با نرخ دوم ۳۰۰۰ تومانی نیز شارژ می‌شود که قابل ذخیره‌سازی نیست.

وی به میزان توزیع نفت سفید بین عشایر استان اشاره کرد و افزود: ۶۵۰۰ خانوار عشایری در استان از نفت سفید استفاده می‌کنند که از طریق تعاونی‌های عشایری توزیع می‌شود.
منبع: ایسنا

ارسال نظر