۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۷
تعیین تکلیف وسایل نقلیه توقیفی
معاون دادگستری کرمان گفت: وسایل نقلیه توقیفی برابر قانون تعیین تکلیف شوند.
کد خبر: ۳۳۶۱

به گزارش کارنا، در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان بیان داشت: فرمانداران به عنوان روسای شورای فرعی مبارزه با مواد مخدرشهرستان‌ها وظیفه قانونی و تکلیف شرعی و اداری دارند تا دربحث تعیین تکلیف وسایل نقلیه توقیفی مربوط به حمل مواد مخدر همکاری نمایند.

مهدی قویدل افزود: بنا بر تاکید رئیس قوه قضائیه وسایل نقلیه توقیفی در پارکینگ‌ها بایستی ضمن بازدید در سریع‌ترین زمان ممکن تعیین تکلیف نهایی شوند.

وی تصریح کرد: در خصوص وسایل نقلیه توقیف شده ۳ حالت متصور است:یا اینکه این وسایل امکان رفع توقیف دارند و باید به صاحبان آن‌ها مسترد شوند و یا اینکه در راستای ماده ۲۱۵ قانون مجازات اسلامی امکان فروش فوری دارند و یا اینکه این وسایل نقلیه در راستای ماده ۳۰ قانون مبارزه با مواد مخدر به نفع دولت و سازمان کاشف ضبط شده اند و باید در قالب مزایده به فروش برسند.

معاون قضایی اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تاکید کرد: ضرورت دارد برابرقانون در خصوص وسایل نقلیه توقیفی که از سال ۱۴۰۱ به قبل در پارکینگ نگهداری می‌شوند با همکاری فرمانداران وبا رایزنی و هماهنگی با مسئولین قضایی شهرستان‌ها اتخاذ جهت انتقال به مرکز استان اتخاذ تصمیم شود.

قویدل گفت: با توجه به اینکه تحویل به موقع خودرو‌های توقیفی از شهرستان‌ها به پارکینگ شورای هماهنگی مرکز استان مورد تاکید است برابر مصوبه کمیته حقوقی قضایی و دستور رییس کل دادگستری شورای هماهنگی نیز مکلف شده بصورت فصلی اقدام به برگزاری مزایده برابر قانون نماید.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر