۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۷
خودران‌ها به ایران هم می‌رسند؟ | پاسخ به یک ایده بزرگ
ایران کشوری است که ظرفیت ورود اتومبیل‌های خودران را دارد، کمااینکه خودران‌هایی با سطح خودران پایین هم‌اکنون در کشور وجود دارند.
کد خبر: ۳۴۸۳

به گزارش کارنا، با این حال چندین عامل برای به وقوع پیوستن چنین حرکتی باید در نظر گرفته شود که می‌تواند بر سرعت و میزان پذیرش این فناوری در کشورمان تاثیر جدی بگذارد.

در عین حال باید به این نکته مهم توجه داشت که اگرچه ممکن است ورود خودران‌ها به ایران با چالش‌هایی روبرو باشد، اما با توجه به پیشرفت‌های جهانی در این زمینه و علاقه‌مندی به فناوری‌های نوین در ایران، کشور می‌تواند در آینده‌ای نه چندان دور شاهد حضور این فناوری‌ها باشد و روزی برسد که در شهر‌های مختلف کشورمان، خودران‌ها در حرکت باشند.

۱. زیرساخت‌های فناورانه و مقررات: برای استفاده از چنین خودروهایی، ابتدا نیاز به زیرساخت‌های پیشرفته و همچنین قوانین و مقررات مشخصی داریم که باید توسط دولت و مراجع قانونی تعیین شود. ایران باید در این زمینه‌ها سرمایه‌گذاری و پیشرفت‌های لازم را انجام دهد.

۲. فناوری داخلی و همکاری‌های بین‌المللی: توسعه فناوری داخلی در زمینه خودرو‌های خودران و همکاری با شرکت‌ها و موسسات بین‌المللی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، می‌تواند به تسریع ورود این فناوری به ایران کمک کند. با توجه به پیشتازی چینی‌ها در این حوزه و همچنین مراوده ایران با شرکت‌های خودروساز چینی، می‌توان امیدوار بود که فناوری خودران‌ها خیلی زود به ایران هم برسد.

۳. نیاز بازار و پذیرش عمومی: تمایل و نیاز بازار داخلی به خودران‌ها و میزان پذیرش این فناوری توسط عموم مردم ایران نیز در موفقیت چنین فناوری نقش مهمی دارد.
منبع: همشهری آنلاین

ارسال نظر