۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۷
در‌های این خودروی عجیب شبیه بال ماکیان است
ممکن است نام خودروی بریکلین SV1 را نشنیده باشید، اما این خودرو چنان جذاب بوده است که طرفداران زیادی پیدا کرده است.
کد خبر: ۳۴۸۴

به گزارش کارنا،  حالا فصل بعدی داستان Bricklin قرار است با معرفی اخیر بریکلین به نام ۳ EV تمام الکتریکی آغاز شود. SV ۱ دو سرنشینه توسط کارآفرین آمریکایی مالکوم بریکلین و از طریق شرکت او جنرال ویکلس ساخته شده است.

تولیدات این شرکت از اواسط سال ۱۹۷۴ در نیوبرانزویک، کانادا شروع شد. کمتر از دو سال بعد، تولید عمدتا به دلیل کمبود منابع مالی متوقف شد. دولت کانادا از آن زمان این خودرو را در یک تمبر پستی و یک سکه نقره گرامی می‌دارد.

خودروی SV ۱ همراه با در‌های عجیب شبیه بال ماکیان و عملکردی که گفته می‌شد رقیب برند کوروت است، دارای ویژگی‌های ایمنی متعددی بود. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به سپر جذب‌کننده انرژی، رنگ‌های فلورسنت بدنه با دید بالا و قاب فولادی لوله‌ای با رول کیج یکپارچه اشاره کرد.

مالکوم بریکلین، برند‌های سوبارو و یوگو را به همراه مدل‌های جداگانه خودرو مانند برتون X ۱/۹ به آمریکای شمالی آورد. اکنون، در پنجاهمین سالگرد SV ۱، او ۳ EV را معرفی کرده است. این خودروی دو نفره کاملاً محصور که در ماه مارس در موزه خودرو‌های عضلانی آمریکا در فلوریدا رونمایی شد، ادعا می‌شود که قیمت، ارزش، ایمنی، لوکس بودن، عملکرد و در‌های چشمگیر را در یک خودروی برقی پیشگامانه سه چرخ ترکیب می‌کند.

اگرچه در حال حاضر اطلاعات کمی در مورد مشخصات عملکردی در دسترس است، اما طبق گزارش ها، برد باتری این خودرو بیش از ۴۴۳ کیلومتر است که بخشی از آن به لطف سیستم ترمز احیا کننده است. در حالی که طراحی سه چرخ وزن و مقاومت در برابر چرخش را کاهش می‌دهد، گفته می‌شود که قسمت جلویی پهن خودرو از ثبات و هندلینگ شبیه خودرو‌های معمولی اطمینان می‌دهد. باتری‌ها در زیر کف بین دو طرف قاب فولادی لوله‌ای قرار دارند و مرکز ثقل را پایین نگه می‌دارند.

ویژگی‌های ایمنی شامل سیستم جلوگیری از برخورد، ترمز‌های ضد قفل، کیسه هوای تمام بدن، به علاوه فناوری پایداری و کنترل کشش است. در داخل کابین، راننده و سرنشین یک نمایشگر هدآپ، کنترل‌های صفحه لمسی، سیستم صوتی ممتاز، تزئینات چوبی و صندلی‌های مجهز به گرمکن برقی پیدا خواهند کرد.

منبع: همشهری آنلاین

ارسال نظر