۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۱
تجهیز ۸۵۰ خودروی نظافتی شهر به سامانه ردیاب
معاون هماهنگی و ارزیابی امور مناطق سازمان مدیریت پسماند از تجهیز بیش از ۸۵۰ دستگاه خودروی رفت و روب و جمع‌آوری پسماند به سامانه ردیاب خودرو (GPS) خبر داد و گفت: این طرح تا تجهیز تمام ماشین‌‍آلات رفت و روب، جمع‌آوری پسماند خشک (نوماند) و بیمارستانی، سیستم برفروبی و راهبری ادامه دارد.
کد خبر: ۳۵۶۷

به گزارش کارنا، حسین شهابی، معاون هماهنگی و ارزیابی امور مناطق سازمان مدیریت پسماند با اشاره به فعالیت بیش از ۱۴۰۰ دستگاه خودرو مدیریت پسماند در شهر تهران، گفت: با استفاده از ردیاب‌ها، موقعیت و مسیر حرکت ماشین‌های مدیریت پسماند شهرداری در زمان واقعی توسط کارشناسان این سازمان پیگیری شده که از این طریق با کنترل سرعت خودرو‌های حمل کننده زباله در شهر تا رسیدن به مجتمع دفع و پردازش زباله آرادکوه موجبات کاهش تصادفات و حوادث فراهم می‌شود.

وی افزود: پایش و ارزیابی کارایی و عملکرد ناوگان خدمات شهری، حفظ امنیت و پیشگیری از سرقت خودروها، بهینه‌تر کردن مسیر حرکت ماشین آلات و در نتیجه صرفه‌جویی در مصرف سوخت از دیگر مزایای نصب سامانه ردیاب است. مدیران سازمان پسماند با استفاده از سیستم ردیاب، می‌توانند به صورت دقیق و مستمر ناوگان را رصد و پیگیری و در صورت نیاز به هر اقدامی برنامه‌ریزی و مدیریت لازم را انجام دهند.

به گزارش سایت شهر شهابی با اشاره به راه اندازی مرکز کنترل و نظارت تصویری پسماند (مانیتورینگ) در ساختمان مرکزی این سازمان و ایستگاه‌های خدمات شهری، مجتمع پردازش و دفع آرادکوه و همچنین گود نخاله آبعلی طی سال‌های اخیر، گفت: کارشناسان این سازمان در مراکز مذکور می‌توانند موقعیت جغرافیایی و سرعت خودرو‌ها را رصد کرده و با تصمیم‌گیری بهتر و به موقع، خدمات مطلوب‌تری به شهروندان ارائه دهند.
منبع: مهر

ارسال نظر