۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۸
نیکزاد: آیین‌نامه خودرو‌های کارکرده ابلاغ شود
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار ابلاغ آیین‌نامه واردات خودرو‌های کارکرده از سوی دولت شد.
کد خبر: ۴۰۸۴

به گزارش کارنا، علی نیکزاد در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان بررسی نحوه اجرای قانون ساماندهی بازار خودرو پس از استماع نظرات وزیر صمت و نمایندگان بیان کرد: درخصوص واردات خودرو‌های کارکرده علی‌رغم پیگیری‌های متعدد نظارتی مجلس هنوز آیین‌نامه مرتبط با واردات این خودرو‌ها توسط دولت ابلاغ نشده است و دلیل آن نیز کمبود منابع ارزی اعلام می‌شود. ما انتظار داریم به این موضوع رسیدگی شود.

وی در ادامه اظهار کرد: نکته اول کیفیت خودرو است که لازم است ارتقای فناوری در بخش خودرو را شاهد باشیم و راهکار آن نیز اعتماد به شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی است. باید شرکت‌های دانش‌بنیان با شرکت‌های خودروسازی بزرگ کار کنند تا شاهد انتقال تکنولوژی به این حوزه باشیم.

نیکزاد در ادامه اظهار کرد: اصلاح ساز و کار قیمت‌گذاری خودرو از دیگر مواردی است که باید به آن توجه شود. اکنون هم خودروساز ناراضی است و هم مردم ناراضی هستند. از سوی دیگر اجرای تعهد خودروسازان در عرضه خودرو است. باید به تعهدات خود پایبند بوده و سر موعد خودرو‌ها را تحویل دهند. اولویت داشتن خودرو‌های برقی و هیبریدی موضوعی است که باید وزارت صمت با کمیسیون صنایع بنشینند و هم‌افزایی داشته باشند.

وی در ادامه تاکید کرد: موضوع اسقاط خودرو از دیگر مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد. نمی‌شود ما اسقاط خودرو نداشته باشیم و روز به روز به تعداد خودرو‌ها اضافه شود. آنگاه بحث آلایندگی هوا و ناترازی بنزین چگونه حل خواهد شد؟

نیکزاد در پایان بیان کرد: ما انتظار داریم یک تحول اساسی در حوزه خودرو به نفع مردم صورت گیرد.

منبع:ایسنا

ارسال نظر