۰۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۸
پیش فروش خودرو‌های لوکس به قیمت کارخانه بهانه جاعل و کلاهبردار میلیاردی
معاون عملیات ویژه پلیس آگاهی فراجا، گفت: با تلاش کارآگاهان کلاهبرداری که ضمن جعل اسناد به بهانه فروش خرید خودرو‌های لوکس مبالغی بالغ بر ۵۷۰ میلیارد ریال از شهروندان اخاذی کرده بود، دستگیر شد.
کد خبر: ۴۲۴۶

به گزارش کارنا، سرهنگ ضرغام آذین اظهار داشت: در پی دریافت خبری مبنی بر سوءاستفاده از عناوین شغلی و جعل اسناد و کلاهبرداری شبکه‌ای تحت عنوان پیش فروش خودرو‌های لوکس خارجی، بلافاصله رسیدگی پرونده در دستورکار کارآگاهان عملیات ویژه پلیس آگاهی فراجا قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع و همچنین کثیر الشاکی بودن پرونده به صورت ویژه مورد برسی قرار گرفت، افزود: در تحقیقات گسترده پلیسی مشخص شد متهم از اواخر سال ۱۳۹۹ بدون اینکه دارای مجوز قانونی از مراجع ذی صلاح مربوطه باشد ضمن سوء استفاده از عناوین شغلی و جعل اسناد به بهانه پیش فروش خودرو‌های لوکس مبالغی بالغ بر ۵۷۰ میلیارد ریال از شهروندان اخاذی کرده بود.

به گزارش پلیس، معاون عملیات ویژه پلیس آگاهی فراجا با اشاره به اینکه کارآگاهان برای دستیابی به حل پرونده تحقیقات گسترده‌ای را در این خصوص انجام دادند، تصریح کرد: متهم متواری به همراه سایر شرکا در یک عملیات غافلگیرانه شناسایی و دستگیر و با تعیین قرار وثیقه مناسب روانه زندان شدند.

وی در پایان گفت: پس از جمع بندی و انجام تحقیقات پلیسی تعداد ۱۵ نفر از شکات شناسایی شدند که تلاش برای شناسایی دیگر مال باختگان ادامه دارد.
منبع: ایلنا

ارسال نظر