۰۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۵
برگزاری هر گونه کارناوال خودرویی برای تبلیغات در انتخابات ریاست‌جمهوری ممنوع است
مسئول کمیته امنیتی ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: بر اساس ابلاغیه شورای عالی امنیت ملی و بنا بر قانون، برگزاری هر گونه کارناوال خودرویی برای تبلیغات در انتخابات ریاست‌جمهوری ممنوع است، زیرا نباید انسداد مسیر صورت بگیرد.
کد خبر: ۴۳۶۸

به گزارش کارنا،محمد زهدی امروز ۶ تیرماه در استودیوی انتخابات چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری که در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، با تاکید بر لزوم حضور گسترده در انتخابات، اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون در استان به لحاظ امنیتی مشکل خاصی نداشته‌ایم و تمهیدات امنیتی لازم برای انتخابات پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه ارکان اطلاعاتی و امنیتی استان توجیه و مشرف به وظایف خود هستند، افزود: در خصوص امنیت عمومی روال کار مانند انتخابات گذشته است، اما برای تامین امنیت انتخابات ۲۰ هزار نیروی امنیتی در سه لایه مراقبت و حفاظت از صندوق‌ها، نظم عمومی و حفاظت فیزیکی از نیرو‌های فراجا کمک ما خواهند بود. علاوه بر این تعدادی از نیرو‌های بسیج نیز فراخوان خواهند شد.

مسئول کمیته امنیتی ستاد انتخابات خراسان رضوی بیان کرد: برای حفاظت از زیرساخت‌ها، برق و فیبر نوری که مرتبط با انتخابات است نیز پیش‌بینی‌های لازم انجام شده و در دستور کار است. چنانچه ضرورتی پیدا کرد، از برق اضطراری استفاده خواهد شد و در خصوص ارتباطات نیز از سایر زیرساخت‌ها استفاده می‌شود تا هیچ اختلالی در امنیت انتخابات به وجود نیاید.

زهدی با بیان اینکه تمام ۳۴ فرماندار شهرستان‌های استان در مورد موضوعات امنیتی توجیه اند، گفت: مسائل امنیتی رصد شده و تا کنون مشکل امنیتی خاصی در سطح استان نداشته‌ایم و همه چیز آماده برگزاری یک انتخابات پرشور است.

وی با بیان اینکه امروز میزبان۳ نامزد در مشهد هستیم، اظهار کرد: موارد امنیتی پیش‌بینی و با مدیران ستاد‌ها جلسات برگزار شده است. بر اساس ابلاغیه شورای عالی امنیت ملی و بنا بر قانون، برگزاری هر گونه کارناوال خودرویی برای تبلیغات در انتخابات ریاست‌جمهوری ممنوع است، زیرا نباید انسداد مسیر صورت بگیرد.

مسئول کمیته امنیتی ستاد انتخابات خراسان رضوی اضافه کرد: همچنین بنا بر قانون ابلاغ‌شده، در فضای روباز و مکان‌های غیرقابل کنترل حضور نامزد‌ها ممنوع اعلام شده است، لذا نامزد‌ها باید از فضا‌هایی مانند استادیوم استفاده کنند.

زهدی عنوان کرد: در صورتی که انتخابات به مرحله دوم کشیده شود، در روز ۱۵ تیر مرحله دوم را برگزار خواهیم کرد و در این خصوص نیز تدابیر لازم اندیشیده شده و آمادگی لازم برای تامین امنیت انتخابات مرحله دوم را نیز داریم.

منبع:ایسنا

ارسال نظر