۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۹
اعمال قانون ۲۱۰۰۰ خودروی حادثه‌ساز طی ۳ ماه
رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: در سه ماهه سال جاری در شهر تهران بالغ بر ۲۱ هزار وسیله نقلیه که تخلفات حادثه‌ساز داشته‌اند، اعمال قانون شده‌اند.
کد خبر: ۴۵۲۸

به گزارش کارنا، سرهنگ علی‌اصغر شریفی؛ رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ صبح امروز در برنامه "شهر امن" در خصوص آمار اعمال قانون‌های تخلفات حادثه‌ساز اظهار کرد: در سه ماهه سال جاری در شهر تهران بالغ بر ۲۱ هزار وسیله نقلیه که تخلفات حادثه‌ساز داشته‌اند اعمال قانون شده‌اند.

وی افزود: همچنین از این آمار ۱۰ هزار اعمال قانون مربوط به سرعت و سبقت غیرمجاز و ۵ هزار مورد آن مربوط به نقص فنی در سامانه روشنایی، دنده عقب در بزرگراه‌ها است.


رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: ۲ نوع توقیف وسیله نقلیه در دستور کار پلیس قرار دارد که یکی مربوط به توقیفات ساعتی است که اگر وسیله نقلیه‌ای مقدار کمی از سرعت مجاز تخطی کرده باشد می‌توان این وسیله نقلیه را در حاشیه بزرگراه متوقف کرد و به اصطلاح توقیف ساعتی نامیده می‌شود.

سرهنگ شریفی بیان کرد: در ۳ ماهه سال جاری در شهر تهران به دلیل ارتکاب تخلفات حادثه‌ساز، تعداد ۵۶۸۵ دستگاه وسیله نقلیه توسط همکاران بنده توقیف ساعتی شده‌اند و حدود ۳۴۲۰ فقره خودرو نیز به پارکینگ‌ها منتقل شده است.

منبع:تسنیم

ارسال نظر