۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۱
خودکفایی ۳.۵ میلیون دلاری کرمان موتور در بهار ۱۴۰۳
کرمان موتور، بهار امسال را با افتتاح خط تولید ۳.۵ میلیون دلاری باک پلیمری در کنار ورود به بازار خودرو‌های تجاری و تحویل اولین تاکسی برقی تهران پشت سرگذاشت.
کد خبر: ۴۵۶۶

به گزارش کارنا،شرکت خودروسازی کرمان موتور بزرگترین خودروساز خصوصی کشور، همواره سعی در به‌روز نگه داشتن محصولات و خدمات داشته تا بتواند اعتبار بزرگترین خودروساز خصوصی کشور را حفظ کند؛ کرمان موتور در تلاش است تا در سال ۱۴۰۳ با برداشتن قدم‌های بزرگتر و حفظ مسوولیت‌های اجتماعی، در مسیر پیشرفت و نوآوری پیش قدم باشد.

در این گزارش نگاه کوتاهی به خلاصه‌ای از فعالیت‌های کرمان موتور در بهار ۱۴۰۳ داشته و همچنین به مسیر و اهداف این خودروساز خصوصی در ادامه سال نیم نگاهی خواهیم داشت.

خدمات شبانه‌روزی کرمان موتور در نوروز ۱۴۰۳

کرمان موتور سال جدید را با KMC T ۸ به عنوان خودرو استاندارد ناوگان امداد کرمان موتور شروع کرد و در نوروز ۱۴۰۳ به امداد خود شکل تازه‌ای بخشید. این شرکت خدمات نوروزی خود را از ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ با ۱۲۰ پایگاه در سراسر کشور به رانندگان ارایه داد.

کرمان موتور پیشگام در برقی سازی حمل و نقل

در فروردین سال جاری، کرمان موتور با عقد قرارداد همکاری با تاکسیرانی تهران، جز اولین خودروساز‌های کشور شد که در برقی سازی ناوگان عمومی کشور اعلام آمادگی و فعالیت خود را با متعهد شدن تحویل دو هزار دستگاه تاکسی برقی آغاز کرد.

این اقدام، اولین گام کرمان موتور برای ورود به صنعت خودرو‌های برقی نبود. این شرکت از سال ۱۴۰۰ در مشارکت با مپنا اولین پروژه برقی سازی را با جک جی ۴ آغاز کرد.

تامین اولین تاکسی‌های برقی کشور

شرکت کرمان موتور پس از ثبت قرارداد با تاکسیرانی تهران، قرارداد خرید و تحویل دو هزار دستگاه JAC E ۵۰ A را منعقد که یک هزار دستگاه از آن‌ها را در بهار ۱۴۰۳ تحویل گرفت.

دوشنبه ٢١ خرداد در اداره تحویل کرمان موتور، آیین تحویل ۲۰۰ دستگاه تاکسی برقی به رانندگان با حضور علیرضا زاکانی، شهردار تهران، شادی ملکی، سرپرست تاکسیرانی تهران و سامان فیروزی، مدیرعامل کرمان موتور برگزار شد و تاکسی‌ها به رانندگان متقاضی تحویل داده شد.

کالیبراسیون داخلی خودرو X ۵

فرآیند کالیبراسیون که خودروسازان به آن توجه ویژه‌ای دارند، اگر توسط خودروساز به درستی و دقیق انجام نشود، استهلاک خودرو را در دراز مدت افزایش می‌دهد که این موضوع می‌تواند موجب افزایش هزینه‌ها و خدشه‌دار شدن اعتبار و اعتماد خودروساز می‌شود.

اردیبهشت ۱۴۰۳ بود که این خودروساز از کالیبراسیون بومی سازی شده خودرو X ۵ خبر داد.

این شرکت خصوصی با در نظر گرفتن اهمیت فرآیند کالیبراسیون خودروها، با بکارگیری به‌روزترین امکانات آزمایشگاهی و تکیه بر دانش فنی مهندسان داخلی، هماهنگ سازی میان موتور و گیربکس محصولاتش را مطابق با نیاز‌های مصرف کنندگان ایرانی و مختصات بومی کشور، به طور کامل در داخل مجموعه کرمان موتور انجام می‌دهد.

برگزاری آزمون سنجش مهارت

نهمین آزمون مهارتی سراسری نمایندگی‌های خدمات پس از فروش شرکت کرمان موتور از ۳۰ اردبیهشت تا یک خرداد ۱۴۰۳ به مدت سه روز در مرکز آموزش این شرکت برگزار شد.

نمایندگی‌های کرمان موتور نیز قلب تپنده این شرکت محسوب می‌شوند، برگزاری دوره‌ای این آزمون‌ها به کرمان موتور کمک می‌کند تا با پایش اصولی و منظم کارکنان نمایندگی‌ها، در ارائه خدمات به مشتریان بهترین عملکرد را داشته باشند.

حضور پررنگ کرمان موتور در نمایشگاه خودرو شیراز

نمایشگاه خودرو شیراز به عنوان اولین رویداد خودرویی سال ۱۴۰۳، در خرداد ماه برگزار شد و کرمان موتور به عنوان یکی از پرکارترین خودروساز‌های کشور، با معرفی محصولات جدید خود در نمایشگاه شیراز حضور متفاوتی را تجربه کرد.

کرمان موتور در نمایشگاه شیراز با حضور خودرو‌های سواری، کار و تجاری خود در کنار برنامه‌های ویژه‌ای که تدارک دیده بود، توجه مخاطبان را به خود جلب و سبد محصولاتش را گسترده‌تر کرد.

خودروی کی ام سی ایگل، به عنوان اولین خودروی بومی سازی شده کرمان موتور نیز در این نمایشگاه حضور داشت. کی ام سی J ۷ EV یا JAC E ۵۰ A که در آستانه آغاز نمایشگاه خودرو شیراز، به عنوان اولین تاکسی برقی وارد خیابان‌های تهران شد، در این نمایشگاه در کنار یک خودروی دوستدار محیط زیست، خودروی کی ام سی JS ۶ PHEV و سایر خودرو‌های این شرکت کی ام سی A ۵، کی ام سی T ۹، کی ام سی T ۸، کی ام سی J ۷، کی ام سی X ۵ و خودروی T ۸ امدادی کرمان موتور نیز در این نمایشگاه برای بازدید حضور داشتند.


شروع راه تجاری سازی کرمان موتور از شیراز

کرمان موتور، به عنوان بزرگترین خودروساز خصوصی کشور، با مالکیت شرکت کارمانیا، اولین خودروی تجاری خود، کشنده XT ۱۸۵۶ رونمایی و با این کار وارد حوزه خودرو‌های کار و تجاری شد که یکی از مهمترین رویداد‌های غرفه این شرکت در نمایشگاه شیراز بود.

افتتاح خط تولید گیربکس اتوماتیک کرمان موتور

پس از آغاز به کار خط تولید سرسیلندر و خط رنگ رباتیک کرمان موتور، وزیر صمت، چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ طی سفر یک روزه خود به استان کرمان، با حضور در منطقه اقتصادی ارگ جدید بم، خط تولید گیربکس CVT و باک پلیمری خودرو کرمان موتور را افتتاح و از زیر ساخت‌ها و خطوط تولید کرمان موتور و خودروسازان بم بازدید کرد.

این خط تولید با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و استاندارد یورو ۶ و با سرمایه‌گذاری ۳.۵ میلیون دلاری راه اندازی شده که ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فنی بالایی داشته و قرار است باک‌های مورد نیاز محصولات کرمان موتور و سایپا از این خط تولید تامین شود.

جلوگیری از خروج ارز و اشتغال‌زایی

بزرگترین خودروساز خصوصی کشور، با افتتاح خط تولید گیربکس CVT، با ظرفیت سالانه ۱۵۰ هزار دستگاه در سال، علاوه بر جلوگیری از خروج ارز، زمینه اشتغال‌زایی برای ۲۵۰ نفر را بصورت مستقیم فراهم کرده است.

مسیر پیشرفت کرمان موتور در سال ۱۴۰۳ سبزتر می‌شود

کرمان موتور، بهار پرکار و شلوغی را پشت سرگذاشت. تمام فعالیت‌های این شرکت طی ادامه مسیر پیشرفت، مشتری مداری و نیک نامی در صنعت خودروسازی کشور بوده تا بتواند مسیر رو به رشد خود در صنعت خودروسازی را حفظ کند و توسعه دهد.

توسعه خط تولید و افزایش تیراژ خودرو در کنار افزایش خودرو‌های برقی و هیبرید، از جمله فعالیت‌های بلند مدت کرمان موتور برای سال‌های آینده هستند. همچنین در سال جاری به دنبال تولید بیش از ۱۲۰ هزار دستگاه خودرو، تولید انبوه خودروی بومی ایگل و ایگل برقی، تولید مجموعا ۶ محصول جدید، از اهداف اصلی این شرکت است.

تسخیر بازار به سبک کرمان موتور

این شرکت در صدد است بتواند با افزایش تولید و بهبود خدمات، تحویل به موقع خودرو‌ها و همچنین کاهش زمان فرایند ثبت نام تا تحویل خودرو، سهم بیشتری از بازار خودرو را به خود اختصاص دهد.

خودکفایی، دیگر مساله مهمی است کرمان موتور اهمیت آن را درک کرده و تمرکز ویژه‌ای روی این موضوع دارد. مساله بومی سازی و خودکفایی نه تنها به شرکت خودروساز بلکه به اقتصاد کشور نیز کمک خواهد کرد و تاثیربسزایی در زمینه ارزبری و اشتغال خواهد داشت.

افتتاح خط تولید CVT و باک پلیمری خودرو کرمان موتور که در خرداد ۱۴۰۳ اتفاق افتاد، بخش مهمی از قدم‌های این شرکت در مسیر بومی سازی و افزایش کیفیت خودرو‌ها و رسیدن به اهداف این شرکت بود.

این دسته از اقدمات این شرکت، نه تنها از خروج ارز جلوگیری می‌کند، بلکه کمک بسیاری به شرایط اقتصادی کشور خواهد کرد. با توجه به همین موضوع شاید یکی از مهمترین دستاورد‌ها و اهداف این شرکت خودروسازی بزرگ را می‌توان همین مساله بومی سازی و تلاش بر خودکفایی تولید خودرو‌های باکیفیت نام برد.

ارسال نظر