۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۸
تمهیدات ترافیکی پلیس راهور برای شب‌های محرم تشریح شد
رییس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ در آستانه محرم تمهیدات ترافیکی این دهه را تشریح کرد.
کد خبر: ۴۶۱۱

به گزاش کارنا، از پلیس راهور پایتخت، سرهنگ علی اصغر شریفی روز شنبه در این خصوص گفت: در این ایام عزاداران تا پاسی از شب بیرون هستند وبیشتر تردد مردم شب هنگام اتفاق می‌افتد.

وی افزود: رانندگان حتما قبل از روشن کردن خودرو، سامانه روشنایی را بررسی و از سالم بودن چراغ‌ها اطمینان حاصل کنند.

سرهنگ شریفی گفت: چندین بار تاکید شده که اگر سامانه روشنایی خودرو خراب باشد جزو نقص فنی محسوب شده و طبق جدول تخلفات حادثه ساز به راننده نمره منفی تعلق می‌گیرد.

رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ بیان کرد: عابرین پیاده نیز به پاس و احترام این ایام پوشش تیره بر تن دارند و کمتر در معرض دید رانندگان قرار می‌گیرند که رانندگان می‌بایست به این موضوع توجه داشته و تردد‌های عابرین پیاده را به دقت بررسی و رویت نمایند تا از تصادفات احتمالی جلوگیری شود.

وی گفت: رانندگان بویژه در این ایام همکاری لازم را با پلیس راهور تهران بزرگ که جهت نظم دهی خودرو‌ها و مروب پارک نمودن وسایل نقلیه در اطراف تکایا و حسینیه‌ها مستقر هستند داشته باشند.

به گفته سرهنگ شریفی، رانندگی با سرعت مطمئنه نیز در این ایام بیشتر مورد تاکید پلیس است چرا که احترام به قانون و رعایت سرعت‌ها می‌تواند جلوی بسیاری از حوادث و تصادفات را مخصوصا در شب‌ها بگیرد.


وی ادامه داد: رانندگان همچنین مراقب تردد کودکان در اطراف هیئت‌ها و مساجد در این ایام باشند چرا که قد و قواره آنان از دیگران کوتاه‌تر است و کمتر در معرض دید شما هستند و بیشتر می‌بایست مراقب رفت و آمد و حضور آنان باشید.

سرهنگ شریفی اظهار کرد: پای ثابت تردد در ایام محرم موتورسیکلت سواران هستند که بیشترین آمد و شد‌ها را به تکایا و هیئات مذهبی دارند از این رو باید بیشتر از دیگر کاربران ترافیکی قوانین و مقررات را رعایت کرده و مراقب تردد عابرین پیاده باشند.

وی افزود: البته این تردد‌ها در همه ایام توسط موتورسواران وجود دارد، اما در شب‌های محرم به جهت اهمیت موضوع، موتورسواران بیشتر باید تردد‌های خود را کنترل و از سرعت و سبقت جدا خودداری کنند.

سرهنگ شریفی گفت: چراغ‌های موتورسیکلت نیز همانند خودرو‌ها باید سالم باشد و هیچ فرقی بین آن‌ها نیست چرا که می‌بایست موتورسوار دید بهتری به اطراف خود داشته باشد و همچنمین دیگران نیز بتوانند شما را بیشتر و بهتر ببینند.
رییس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ بیان کرد: این نیست که بگوییم اطراف تکایا و هیئات مذهبی نور کافی برای تردد‌ها وجود دارد، بلکه حتما موتورسواران می‌بایست چراغ این وسیله نقلیه را روشن کنند تا بتوانند دید بهتری به محیط داشته و دیگران نیز بتوانند شما را از دور ببینند تا از تصادفات با این اقدام جلوگیری کنند.

منبع:ایرنا

ارسال نظر