۰۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۹
تشدید برخورد با خودرو‌های فاقد پلاک
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کهگیلویه وبویراحمد از تشدید برخورد با خودرو‌های فاقد پلاک، پلاک مخدوش و رانندگان که اقدام به دستکاری پلاک می‌نمایند خبر داد.
کد خبر: ۹۸۳

به گزارش کارنا، سرهنگ جابر پیوست از تشدید برخورد با خودرو‌های فاقد پلاک، پلاک مخدوش و رانندگان که اقدام به دستکاری پلاک می‌کنند خبر داد و گفت: با توجه به مطالبات مردمی و درخواست‌های مطرح شده در راستای مقابله با خودرو‌های فاقد پلاک برخورد با این خودرو‌ها و همچنین خودرو‌های پلاک مخدوش تشدید می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه هماهنگی لازم به منظور اجرای طرح با مقامات قضایی انجام شده و با توجه به اینکه مشخصه شناسایی خودرو پلاک است گفت: به منظور ارتقاء انضباط ترافیکی برآنیم که با خودرو‌های فاقد پلاک و پلاک مخدوش که در معابر شهری تردد می‌کنند برخورد جدی شود.

وی عنوان کرد: برخورد با خودرو‌های فاقد پلاک با محوریت پلیس راهور در معابر درون شهری استان با پشتیبانی پلیس پیشگیری، یگان امداد و یگان ویژه در استان و شهرستان‌های تابعه انجام می‌گیرد.

این مسوول افزود: پنج درصد از رانندگان متخلف که جان خود و دیگران را به مخاطره می‌اندازند و با دستکاری پلاک، جرائم و اقدامات ضد امنیتی و انتظامی انجام می‌دهند بدانند با این افراد قاطعانه و برابر قانون برخورد می‌شود.

این مسوول با بیان اینکه برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی که در این حوزه مجازات را برای رانندگان متخلف تکلیف را مشخص کرده و اعمال قانون برابر قوانین انجام خواهد شد، گفت: امیدوارم مردم و به خصوص رانندگان حمل و نقل عمومی، پلیس را در اجرای این طرح یاری کنند و به موقع با اعلام تردد خودروی فاقد پلاک یا پلاک مخدوش در هر محوری از طریق سامانه ۱۲۰ یا ۱۱۰ پلیس را مطلع کنند تا از ادامه مسیر راننده متخلف جلوگیری شود.

طرح برخورد با خودرو‌های شوتی پلیس کهگیلویه و بویراحمد
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همچنین از طرح برخورد با خودرو‌های شوتی خبر داد و گفت: در تداوم طرح‌های امنیت بخش در محور‌های مواصلاتی و مقابله با مخاطرات رانندگی خودرو‌های شوتی برای دیگر رانندگان، طرح برخورد با خودرو‌های شوطی به مرحله اجرا در می‌آید.

پیوست بیان کرد: پلیس به دنبال این است که با اجرای طرح‌های ضربتی نسبت به جمع آوری و توقیف خودرو‌های شوتی که با حرکات مخاطره آمیز خود باعث بی نظمی در حوزه ترافیکی برای شهروندان ایجاد می‌کنند برخورد کند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این خودرو‌ها علاوه بر زیان اقتصادی، خطرات، تصادفات و احتمال آتش سوزی و گره‌های ترافیکی را در سطح معابر به وجود می‌آورند لذا برخورد با چنین خودرو‌هایی را در سراسر استان در اولویت کاری خود داده و از همه شهروندان انتظار داریم که همکاری‌های لازم را در این خصوص با خادمین خود در پلیس راهنمایی و رانندگی استان داشته باشند.

این مسوول بیان کرد: لازم است دیگر نهاد‌های دولتی نیز پشتیبانی لازم را در جهت برخورد و رفع نگرانی شهروندان در خصوص عواقب این پدیده شوم را در دستور کار قرار دهند.
منبع: فارس

ارسال نظر