کد خبر: ۱۵۲
۰۷ آبان ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۳

هیوندا آزرا گرنجور یک سدان لوکس نسبتا بزرگ است که تولید آن از سال ۱۹۸۶ در سرفصل کاری کمپانی خودروسازی هیوندای قرار گرفت. این خودرو تاکنون در شش نسل روانه بازار‌های مختلف شده که در این بین نسل چهارم، پنجم و به صورت محدودتر ششم آن توانست به بازار کشورمان راه یابد و اقشار مرفه ایرانی را از مزایای خود بهره‌مند سازد.

هیوندا آزرا از سال ۲۰۰۷ توسط شرکت آسان موتور مهمان خیابان‌های کشورمان شد، اما آخرین نسل از آن به وسیله شرکت کرمان موتور و به صورت محدود در قالب مدل‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به خریداران ایرانی عرضه شد که البته شمار آن نسبتا محدود بود. نسل ششم آزرا از لحاظ پلتفرم با سوناتا ال اف و کیا اپتیما جی اف مشابه بوده و به همین دلیل از لحاظ سایز نسبت به خودرو‌های مذکور چندان بزرگتر به نظر نمی‎رسد.

طراحی بدنه هیوندا آزرا کرمان موتور انصافا بسیار زیبا، سیال و مطابق سلیقه تمامی مشتریان از آب درآمده است؛ به نحوی که کمتر انتقادی را می‌توان متوجه بخش‌های مختلف آن دانست. در نمای روبرو شاهد قرارگیری مناسب المان‌های اصلی نظیر چراغ‌ها، جلو پنجره بزرگ و چراغ‌های مه شکن LED و اسپلیتر زیر سپر هستیم که هر کدام به نوبه خود به زیباترین سبک طراحی شده و در کنار یکدیگر جای گرفته‌اند. طرح چراغ‌ها در عین صمیمیت و مهربانی حالتی قاطع و مصمم به چهره این سدان لوکس کره‌ای بخشیده است. دماغه کشیده آزرا نیز جلوه جذابی را برای آن رقم زده است.

استفاده از برخی خطوط حجمی برجسته روی کاپوت، خط شانه‌ای مواج پروفیل جانبی و گلگیر‌های حجیم سبب عضلانی به نظر رسیدن بدنه هیوندا آزرا ۲۰۱۸ شده است. قوس زیبای خط سقفی به همراه طراحی روان فریم بیرونی پنجره‌ها نیز از جمله دیگر جاذبه‌های بصری نمای جانبی آزرا ۲۰۱۸ به شمار می‌آیند. در نمای عقب نخستین و البته آشناترین شاخصه‌ای که به آن توجه خواهید کرد، چراغ‌های بزرگ به هم پیوسته خواهد بود که تا حدودی شکل و شمایل دوج چارجر را به ذهن متبادر می‌کند؛ با این حال طرحی جذاب برای نمای پشت خودرو رقم زده و در کنار طراحی متین سپر و سراگزوز‌های آن جلوه اسپرت و لوکس برای این محصول هیوندای ارمغان آورده است. در مجموع باید اظهار داشت که نمای ظاهری هیوندای آزرا ۲۰۱۸ برگ زرینی در سوابق طراحان شرکت هیوندای به حساب آمده و به نظر می‌رسد نمی‌توان کسی را یافت که نسبت به طراحی این خودرو ناراضی بوده باشد.

جهت مشاهده قیمت خودرو کلیک کنید.

مشخصات هیوندای آزرا (گرنجور) 2018

مشخصات هیوندای آزرا (گرنجور) 2018

مشخصات هیوندای آزرا (گرنجور) 2018

 

ارسال نظر