۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۰
پلیس: بدنه خودرو باید از جان سرنشینان در تصادفات حفاظت کند
رئیس پلیس راهور فراجا گفت: اگر خودرویی نتواند در هنگام وقوع تصادف از جان راننده و سرنشینان آن حفاظت کند، نشان‌دهنده کیفیت پایین خودرو بوده و نمی‌توان نام یک خودروی ایمن را بر روی آن گذاشت.
کد خبر: ۱۱۰۰

به گزارش کارنا، سردار سید تیمور حسینی؛ رئیس پلیس راهور فراجا در جریان بازدید از پنجمین نمایشگاه خودروی تهران اظهار کرد: ایمنی خودرو‌ها یکی از دغدغه‌های جدی پلیس راهور است و ما معتقدیم که ایمنی خودرو باید به گونه‌ای باشد که اگر فرضاً راننده‌ای هم خطا یا غفلت کرد و دچار حادثه شد، شرایط ایمنی راه و خودرو طوری باشد که از شدت حادثه و خسارات جانی جلوگیری کند.

وی از تلاش برای ایجاد مرکز آزمون تصادف از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران خبر داد و گفت: در حال حاضر یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های پلیس راهور مبحث ایمنی خودرو و به خصوص استحکام بدنه است، اگر خودرویی نتواند در هنگام وقوع تصادف از جان راننده و سرنشینان آن حفاظت کند، نشان‌دهنده کیفیت پایین خودرو بوده و نمی‌توان نام یک خودروی ایمن را بر روی آن گذاشت.


رئیس پلیس راهور فراجا در ادامه با اشاره به نقش پر اهمیت استحکام بدنه یک خودرو در کاهش آمار جان‌باختگان و مصدومان یک تصادف افزود: در همین خصوص تنها شرکتی که این امکان را دارد تا با انجام صحیح تست‌های سنجشی، استحکام بدنه یک خودرو را مشخص کند و به آن خودرو نمره قبولی بدهد مرکز آزمون تصادف یا کراش تست است که بنابر گفته شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران مقرر شده تا در پایان شهریور ماه ۱۴۰۳ شاهد افتتاح این مرکز باشیم.

حسینی گفت: به مردم این اطمینان را می‌دهم که پلیس راهور به جدیت نسبت به افتتاح مرکز آزمون تصادف پیگیر بوده و همچنین از دیگر دستگاه‌های مسئول نیز درخواست می‌کنیم با حمایت‌های لازم از این شرکت در بالا بردن کیفیت ایمنی و استحکام خودرو که نقش مهمی در حفاظت از جان انسان‌ها دارد تلاش کنند.
منبع: تسنیم

ارسال نظر