۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۹
رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودرو‌های فرسوده خبر داد:
آغاز طرح اسقاط ماشین‌آلات کشاورزی از امروز
رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودرو‌های فرسوده از آغاز طرح اسقاط ماشین‌آلات کشاورزی شامل کمباین و تراکتور‌های فرسوده از روز شنبه ۱۴ بهمن ماه همزمان با دهه مبارک فجر خبر داد.
کد خبر: ۱۱۰۸

به گزارش کارنا، مهران سالاریه با اشاره به این که یکی از دلایل اتلاف محصولات کشاورزی در کشور فرسودگی ماشین‌آلات کشاورزی است، افزود: بر اساس بررسی‌های وزارت جهاد کشاورزی، کمباین‌های فرسوده عامل اتلاف محصولات کشاورزی است که با نوسازی آن‌ها راندمان تولید این محصولات افزایش می‌یابد.

وی با بیان این که در پی درخواست وزارت جهاد کشاورزی برای نخستین بار در کشور فرآیند اسقاط ماشین‌آلات کشاورزی شامل کمباین و تراکتور‌های فرسوده تدوین شد، گفت: بر این اساس از روز شنبه ۱۴ بهمن‌ماه طرح آزمایشی اسقاط این ماشین‌آلات در ۵ استان فارس، همدان، مازندران، قم و گلستان آغاز می‌شود.

رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودرو‌های فرسوده تصریح کرد: بدین ترتیب فرآیند اسقاط ماشین‌آلات کشاورزی در سایت ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودرو‌های فرسوده به نشانی nnhk.ir قابل انجام خواهد بود. به گفته وی به طور همزمان طرح نوسازی این ماشین‌آلات نیز توسط وزارت جهاد کشاورزی و از محل اعتبارات این وزارتخانه اجرا می‌شود.

منبع: ایدرونیوز

 

ارسال نظر