۱۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۸
خودروها ایمن می‌شوند؟ / زمان افتتاح مرکز آزمون تصادفات اعلام شد
رئیس پلیس راهور فراجا از افتتاح مرکز آزمون تصادفات تا پایان شهریورماه ۱۴۰۳ خبر داد و گفت: بدنه خودرو باید از جان سرنشینان در تصادفات حفاظت کند.
کد خبر: ۱۱۲۱

به گزارش کارنا، سردار سید تیمور حسینی در جریان بازدید از پنجمین نمایشگاه خودروی تهران گفت: ایمنی خودرو‌ها یکی از دغدغه‌های جدی پلیس راهور است و ما معتقدیم که ایمنی خودرو باید به گونه‌ای باشد که اگر فرضا راننده‌ای هم خطا یا غفلت کرد و دچار حادثه شد، شرایط ایمنی راه و خودرو طوری باشد که از شدت حادثه و خسارات جانی جلوگیری کند.

وی از تلاش برای ایجاد مرکز آزمون تصادف از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر یکی از مهمترین دغدغه‌های پلیس راهور مبحث ایمنی خودرو و به خصوص استحکام بدنه است، اگر خودرویی نتواند در هنگام وقوع تصادف از جان راننده و سرنشینان آن حفاظت کند، نشان دهنده کیفیت پایین خودرو بوده و نمی‌توان نام یک خودروی ایمن را روی آن گذاشت.

آزمون تصادف خودرو

رئیس پلیس راهور فراجا با اشاره به نقش پراهمیت استحکام بدنه یک خودرو در کاهش آمار جانباختگان و مصدومان یک تصادف افزود: در همین خصوص تنها شرکتی که این امکان را دارد تا با انجام صحیح تست‌های سنجشی، استحکام بدنه یک خودرو را مشخص کند و به آن خودرو نمره قبولی بدهد مرکز «آزمون تصادف» یا «کراش تست» است که براساس گفته شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران مقرر شده تا در پایان شهریورماه ۱۴۰۳ شاهد افتتاح این مرکز باشیم.

براساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور فراجا، حسینی در پایان گفت: به مردم این اطمینان را می‌دهم که پلیس راهور با جدیت نسبت به افتتاح مرکز آزمون تصادف پیگیر است و همچنین از دیگر دستگاه‌های مسئول نیز درخواست می‌کنیم با حمایت‌های لازم از این شرکت در بالا بردن کیفیت ایمنی و استحکام خودرو که نقش مهمی در حفاظت از جان انسان‌ها دارد، تلاش کنند.
منبع: دنیای اقتصاد

ارسال نظر