۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۶
تولید خودرو برقی شبیه به فیلم‌های علمی تخیلی | ۱۶۰۰ کیلومتر با یک بار شارژ
خودروی برقی آینده‌نگر پس از یک سال تلاش برای تامین مالی، سرانجام تولید می‌شود.
کد خبر: ۱۲۲۹

به گزارش کارنا، یک خودروی الکتریکی با ظاهری آینده‌نگر که توسط یک استارت‌آپ کالیفرنیایی در سال ۲۰۰۷ طراحی شد، سرانجام در مسیر تولید قرار گرفت. پس از یک سال تلاش برای تامین مالی جمعی، خودرو برقی خورشیدی آپترا تولید می‌شود.

این وسیله نقلیه با دو سرنشین، که شبیه اتومبیل‌های فیلم‌های علمی‌تخیلی ست، برای حداکثر بهره‌وری طراحی شده است. نمونه اولیه قرار بود در دو نوع هیبریدی و تمام‌الکتریکی ساخته شود. نمونه تولیدی در حال حاضر می‌تواند به حداکثر سرعت ۱۴۵ کیلومتر در ساعت برسد. سلول‌های خورشیدی تعبیه شده در سقف، نیروی کافی برای یک سیستم کنترل آب و هوا همیشه روشن را فراهم می‌کند.

خودروی الکتریکی با سه چرخ دیفرانسیل جلو اوایل سال ۲۰۰۹ وارد مرحله پیش‌تولید شد، اما تاخیر‌های اجتناب ناپذیرباعث شد که نقدینگی تمام شود و پروژه ناتمام بماند.

چند سال بعد، پس از اینکه شرکت توسط گروه چینی Zhejiang Jonway خریداری شد، تلاش دیگری برای تولید مدل‌های الکتریکی و هیبریدی آپترا انجام شد، اما اتفاق خاصی نیفتاد. بنیانگذاران اصلی در سال ۲۰۱۹ همه چیز را پس گرفتند و مسیر تولید دوباره آغاز شد.

این وسیله نقلیه الکتریکی خورشیدی دارای برد پیش‌بینی شده تا ۱۶۰۰ کیلومتر با یک بار شارژ کامل باتری است. این خودرو با ۱۸۰ سلول فتوولتائیک یکپارچه بدنه انتظار می‌رود انرژی خورشیدی کافی را برای طی ۷۲.۴ کیلومتر سفر روزانه بدون نیاز به برق تامین کند.

کریس آنتونی، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت، گفت: ما در حال تغییر نحوه زندگی هستیم و ایده‌های شکل‌دهنده جهان هم متحول شده‌اند. تامین مالی پروژه‌ها هم به شیوه‌های جدیدی صورت می‌گیرد. ساخت اتومبیل‌های برقی خورشیدی تاثیر مثبتی بر سیاره دارد و این مبلغ برای تولید توسط علاقمندان به محیط زیست تامین شده است.

او ادامه داد: زمانی که ما برای اولین بارآپترا را به عنوان یک شرکت خورشیدی راه اندازی کردیم، از حمایت گسترده هزاران مالک احتمالی آن شگفت‌زده شدیم. با بیش از ۴۶۰۰۰ خریدار رزرو، ما متعهد هستیم که باقی مانده بودجه مورد نیاز برای تولید خودروی برقی خورشیدی در حجم بالا را تامین کنیم.
منبع: همشهری آنلاین

ارسال نظر