۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۱
قیمت خودرو‌های داخلی و خارجی در بازار | کوئیک، شاهین، تارا، آریزو، ریسپکت و هایما چند شد؟
قیمت خودرو امروز هیچ تغییری نسبت به روز گذشته ندارد و اکثر محصولات در بازار داخلی و مونتاژی در ثبات کامل به سر می‌برند.
کد خبر: ۱۳۵۶

به گزارش کارنا، قیمت خودرو امروز، دوشنبه، ۲۳ بهمن ۱۴۰۲، هیچ تغییری نسبت به روز گذشته ندارد. با آغاز دوباره معاملات، بازار خودرو‌های داخلی و مونتاژی روند آرامی به خود گرفته و تمامی محصولات بازار، بدون نوسان نسبت به روز گذشته خرید و فروش می‌شوند.

به دلیل تعطیلی بازار‌ها طی روز گذشته، روند نوسانات نرخ دلار فعلاً مشخص نشده است. اما با توجه به اینکه طی چند روز پیش علی‌رغم افت نرخ ارز، قیمت خودرو گران‌تر شد، حتی در صورتی که دلار از ساعات آینده رشد کند، بعید به نظر می‌رسد که بازار خودرو هم صعودی شود.

قیمت خودرو‌های داخلی
قیمت خودرو‌های داخلی از آغاز امروز تغییری ندارد. کوییک دنده‌ای S از هاچ‌بک‌های اقتصادی شرکت سایپا محسوب می‌شود که طی هفته‌های گذشته افزایش جزئی داشته، اما امروز بدون تغییر روی نرخ ۳۹۶ میلیون تومان معامله می‌شود.

شاهین G از سدان‌های لوکس و رده بالای سایپا به شمار می‌رود که از هفته گذشته در حال حمله به کانال ۷۰۰ میلیون تومان است، امروز تغییری ندارد و با ۶۸۴ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

علت منتفی شدن طرح فروش خودرو با ۵ درصد زیر قیمت بازار چه بود؟
سمند سورن پلاس بنزینی یکی از سدان‌های پرطرفدار ایران خودرو به شمار می‌رود که هیچ تغییری نداشته و با همان قیمت ۶۸۴ میلیون تومانی شاهین سایپا خرید و فروش می‌شود.

پژوپارس LX TU ۵ از هم‌رده‌های سمند سورن بوده، اما به دلیل محبوبیت بیشتر در بازار، از قیمت بالاتری نیز برخوردار است. این خودرو همانند روز گذشته با نرخ ۷۲۶ میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت خودرو‌های داخلی و خارجی در بازار | کوئیک، شاهین، تارا، آریزو، ریسپکت و هایما چند شد؟

قیمت خودرو‌های مونتاژی
قیمت خودرو‌های مونتاژی نیز همانند داخلی‌ها، هیچ تغییری ندارد. ام‌وی‌ام X ۲۲ دنده‌ای اسپرت لاکچری ارزان‌ترین کراس‌اوور مونتاژی در بازار محسوب می‌شود که با نرخ ۷۹۰ میلیون تومانی روز گذشته درحال معامله است.

جک J ۴ آپشنال یکی دیگر از خودرو‌های اقتصادی و مونتاژی بوده که توسط کرمان موتور تولید می‌شود. این خودرو نیز با قیمت ۸۵۰ میلیون تومانی هفته گذشته خرید و فروش می‌شود.

فیدلیتی پرایم پنج نفره از کراس‌اوور‌های مونتاژی بهمن موتور بوده که همانند دیگر خودرو‌های بازار، با نرخ یک میلیارد و ۷۸۵ میلیون تومان روز گذشته خرید و فروش می‌شود.

هایما ۸ S که از جدیدترین خودرو‌های مونتاژی ایران خودرو به شمار می‌رود که امروز، بدون تغییر نسبت به روز گذشته و با قیمت یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت خودرو‌های داخلی و خارجی در بازار | کوئیک، شاهین، تارا، آریزو، ریسپکت و هایما چند شد؟

پیش‌بینی قیمت خودرو
با توجه به ثبات نسبی نرخ دلار در کانال ۵۵ هزار تومان و همچنین مشخص نبودن روند دلار از ساعات آینده، بعید به نظر می‌رسد که آغاز روند معاملات بازار خودرو از روز آینده افزایشی باشد. علی‌رغم اینکه شنیده‌ها از افزایش نسبی تقاضای بازار خبر می‌دهد، اما این افزایش تقاضا نمی‌تواند روی قیمت خودرو چندان تأثیرگذار باشد.

منبع: همشهری آنلاین 

ارسال نظر