۳۰ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۸
افت ۲۵درصدی ارزش خودرو در یک سال
iSeeCars لیست خودرو‌های سال ۲۰۲۳ خود را منتشر کرده است، لیستی که طبق آن باید به جای خودرو‌های نو، دست‌دوم آن‌ها را بخرید.
کد خبر: ۲۹۰۰

به گزارش کارنا، این‌ها خودرو‌هایی هستند که ارزش آن‌ها تنها در یک سال به میزان قابل‌توجهی کاهش یافته است. در بین بیست مدل برتر، ۸ مدل الکتریکی وجود دارد که بیش از ۲۵درصد از ارزش خود را در یک سال از دست داده‌اند. در برخی موارد دلایل منطقی برای این کاهش ارزش وجود دارد، از جمله خودرو‌های قدیمی در انتظار تجدید نسل بعدی و کاهش قیمت اولیه و پیشنهاد‌های لیزینگ سخاوتمندانه که به جای استفاده از آنها، خرید‌های جدید را تشویق می‌کند.

تعدادی از مدل‌های موجود در این لیست غیرمنتظره هستند. مرسدس‌بنز EQS در سال ۲۰۲۱ عرضه شد و تا حد زیادی مورد استقبال قرار گرفت. مدل فعلی این خودرو دارای برد ۳۵۰مایل با ۳۲۹ اسب‌بخار قدرت و ۴۱۷ پوند فوت گشتاور و فضای داخلی زیباست. به عنوان یک خودروی لوکس، غیرعادی نیست که ارزش خود را در یک سال بیشتر از یک خودروی متوسط جدید از دست بدهد.

اما یکی از جدیدترین مدل‌های موجود در این لیست، کیا EV ۶ است که برای در سال ۲۰۲۲ وارد آمریکای شمالی شد. این خودرو خواهر هیوندای آیونیک۵ است که بسیاری از فناوری‌های اساسی مشابه، از جمله باتری ۷۷کیلو‌وات‌ساعتی و شارژ سریع ۸۰۰ولتی ۲۴۰ کیلوواتی را به اشتراک می‌گذارد.
منبع: دنیای اقتصاد

ارسال نظر