۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۴
رونمایی از شاهکار خودروسازی در ایران
رضوانی، یک شرکت معروف در زمینه خودروسازی با موسس ایرانی آمریکایی، به نامی که بین دنبال‌کنندگان اخبار خودرو در ایران شناخته شده است و با محصولات جذاب خود مانند تانک رضوانی، رضوانی ونجنس و رضوانی بیست شناخته می‌شود.
کد خبر: ۲۹۱۶

به گزارش کارنا، رضوانی، یک شرکت تیونر معروف با موسس ایرانی آمریکایی، که نامی آشنا بین دنبال‌کنندگان اخبار خودرو در ایران دارد، با ساخته‌های جذاب خود مانند تانک رضوانی، رضوانی ونجنس و رضوانی بیست شناخته می‌شود. اخیراً، رضوانی از محصول جدید خود به نام رترو RR ۱ رونمایی کرده است که در واقع بر پایه پورشه ۹۱۱ نسل هشتمی (۹۹۲) توسعه یافته و در سه نسخه با خروجی‌های متفاوت عرضه می‌شود.

رترو RR۱ صرف نظر از نسخه بدنه فیبر کربنی جدیدی دارد که تحت تاثیر از خودرو مسابقه‌ای پورشه ۹۳۵ در مسابقات کرمر دهه ۷۰ میلادی طراحی شده است. این سبک طراحی را خصوصاً در نمای جلو این خودرو می‌توان مشاهده کرد. المان جذاب دیگری که در نمای بیرونی به چشم می‌خورد، تغییر فرم چراغ‌های جلو است. چراغ‌های گِرد نمادین پورشه حالا جای خود را به چراغ‌های باریک مستطیلی داده‌اند. این چراغ‌های جدید همچنین در نمای جلو تایکان، سدان تمام برقی پورشه به چشم می‌خورند.

در ناحیه عقب شاهکار جدید رضوانی ادغام شدن پنل‌های دو گوشه با اسپویلر توجه را به خود جلب می‌کند؛ المان دیگری که خودرو‌های مسابقه‌ای دهه ۷۰ میلادی را به یاد می‌آورد. رینگ‌های جدید که به توربوفن شباهت دارند هم جذابیت نمای بیرونی رترو RR را تکمیل می‌کنند. در نهایت خروجی یک خودرو اسپرت و مسابقه‌ای از آب در آمده است که خیلی متفاوت از ساخته‌های دیگر رضوانی مثل تانک رضوانی به نظر می‌رسد و قشر متفاوتی از مشتریان را هدف گرفته است.

رضوانی رترو RR۱ در سه نسخه ۵۵۰ (بر پایه کررا S)، ۵۶۵ (بر پایه GT۳) و ۷۵۰ (بر پایه توربو S) در دسترس قرار می‌گیرد. ۵۵۰ به‌عنوان نسخه پایه با موتور ۳ لیتری تقویت شده کررا توانایی تولید قدرت ۵۵۰ اسب بخار در پیست و ۵۲۰ اسب بخار در خیابان را دارد. نسخه ۵۶۵، ساخته شده بر اساس GT۳ هم با پیشرانه ۴ لیتری ۶ سیلندر خطی خود قادر به تولید قدرت ۵۳۵ اسب بخار در خیابان و ۵۶۵ اسب بخار در پیست است. نهایتاً ۷۵۰ می‌تواند ۷۱۵ اسب بخار در جاده‌های شهری تولید کند و خروجی آن در پیست به ۷۵۰۷۵۰ اسب بخار می‌رسد.

رضوانی برای همه این نسخه‌ها امکان ارتقای سیستم تعلیق، ترمز‌ها و رول بار‌ها و همچنین آپشن‌هایی نظیر شیشه‌های پلی‌کربنات را پیش رو می‌گذارد. این تیونر حتی پوششی سفارشی برای نمای بیرونی به مشتریان ارائه می‌دهد. البته آپشن‌های اضافی این خودرو روی هم رفته می‌توانند حدود ۲۶ هزار دلار به قیمت پایه آن اضافه کنند.

رترو RR۱ رضوانی با قیمت پایه ۱۴۹ هزار دلار به فروش می‌رسد و مجموعاً ۵۰ دستگاه از آن تولید می‌شوند تا در تاریخ دیرتری در سال جاری میلادی به خریداران تحویل داده شوند. البته در این قیمت، خودرو پایه که RR۱ بر اساس آن ساخته می‌شود لحاظ نشده است. در واقع سفارش‌دهنده باید در ابتدا خودرو پایه را به رضوانی تحویل بدهد تا رضوانی سپس اقدام به ساخت خودرو کند. همچنین باید اشاره کرد که به گفته رضوانی، قیمت تقریباً ۱۵۰ هزار دلاری مذکور بعد از ثبت پنج سفارش اول افزایش پیدا می‌کند.
منبع: گسترش نیوز

ارسال نظر