۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۴
آیرودینامیکی ترین خودروی تولیدی جهان معرفی شد
در نمایشگاه اتومبیل پکن یک طرح اولیه از ابرخودرویی برقی رونمایی شد که سرعت آن در ۱.۹۱ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر می رسد و در صورت ساخت، آئرودینامیک ترین خودروی جهان خواهد بود.
کد خبر: ۳۰۹۳

به گزارش کارنا، اینترستینگ انجینرینگ اعلام کرد، شرکت ام جی موتورز طرح اولیه هایپرخودروی برقی EXE ۱۸۱ را در نمایشگاه اتومبیل پکن ۲۰۲۴ میلادی معرفی کرد.

به گفته شرکت، سرعت خودروی مذکور در ۱.۹۱ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر برساعت می‌رسد و همچنین ضریب پسار (drag coefficient) آن Cd ۰.۱۸۱ است. EXE ۱۸۱ با الهام از جت‌های جنگنده همراه دو چتر نجات ساخته شده است.
آیرودینامیکی ترین خودروی تولیدی جهان معرفی شد
طبق بیانیه ام جی موتور حداکثر سرعت خودرو ۲۵۷ مایل برساعت است. از سوی دیگر بالاترین میزان ضریب پسار ثبت شده یک خودرو ۰.۱۸۹ Cd است که به فولکس واگن XL ۱ تعلق دارد. این وسیله نقلیه بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ میلادی و فقط ۲۵۰ دستگاه از آن ساخته شده است. دومین رکورد ضریب پسار خودروی تولیدی به EV ۱ جنرال موتورز تعلق دارد که از ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۹ میلادی و فقط ۱۱۱۷ دستگاه از آن تولید شد.
آیرودینامیکی ترین خودروی تولیدی جهان معرفی شد
اگر EXE ۱۸۱ به مرحله تولید برسد، آیرودینامیکی‌ترین خودروی تولیدی جهان خواهد بود. شرکت سازنده EXE ۱۸۱ در بیانیه‌ای اعلام کرد طرح اولیه خودروی برقی مذکور در راستای محصولات پرسرعت و نوآورانه شرکت است که قبلا تولید شده اند.
منبع: مهر

ارسال نظر