۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۹
گام بلند بی‌وای‌دی با هیبریدی جدید/ تویوتا جدید هم در راه است
بی‌وای‌دی هیبریدی جدید می‌تواند بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر بدون توقف رانندگی کند.
کد خبر: ۳۷۳۹

به گزارش کارنا، بی‌وای‌دی چین در روز سه‌شنبه (۲۸ مه) آخرین نسل خود از فناوری پلاگین هیبریدی را ارائه کرد که مصرف سوخت کم رکورد ۲.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر با باتری‌های خالی شده را به دست می‌آورد. این پیشرانه هیبریدی جدید قادر است بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر را بدون شارژ مجدد یا سوخت‌گیری مجدد طی کند.

این خودروساز در رویداد پخش زنده از چین اعلام کرد که فناوری ارتقاء یافته که هدف آن فاصله بیشتر بین بی‌وای‌دی و رقبای قدیمی‌اش است، بلافاصله در دو سدان با قیمت کمتر از ۱۰۰ هزار یوان (۱۳۸۰۰ دلار) عرضه خواهد شد.

برد طولانی‌تر به این معنی است که برخی از خودرو‌های پلاگین هیبریدی دو حالته بی‌وای‌دی می‌توانند معادل سنگاپور تا بانکوک، نیویورک تا میامی یا مونیخ تا مادرید را با یک بار شارژ و یک باک پر بنزین پوشش دهند. این نقطه عطف نشان‌دهنده آخرین دستاورد بی‌وای‌دی در کاهش مصرف سوخت از زمان عرضه هیبریدی در سال ۲۰۰۸ است.

خودروسازان در سراسر جهان در تلاش هستند تا نگرانی مصرف‌کنندگان را از محدوده برد حل کنند و وسایل نقلیه‌ای بسازند که برای محیط زیست بهتر باشد. تویوتا همچنین از نمونه‌های اولیه نسل جدید موتور احتراق داخلی که می‌تواند با هیدروژن، بنزین یا سوخت‌های دیگر در کنار باتری کار کند، رونمایی کرد.

بی‌وای‌دی تولید خودرو‌های با سوخت فسیلی را به طور کامل در اوایل سال ۲۰۲۲ متوقف کرد و صادرات هیبریدی را به بازار‌های نوظهور که فاقد زیرساخت شارژ باتری هستند، افزایش داده است.

بر اساس گزارش رویترز، خودرو‌های پلاگین هیبریدی با قیمت ۱۱۰۱۱ دلار آمریکا، بخش عمده فروش بی‌وای‌دی را در سه سال گذشته تشکیل داده‌اند و ۳.۶ میلیون دستگاه از این نوع خودرو‌ها توسط این شرکت فروخته شده است.
منبع: ایسنا

ارسال نظر