۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۳۵
تبلیغ پیش‌فروش خودرو در کرج ممنوع شد
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز ضمن اعلام ممانعت از انجام تبلیغات محیطی در حوزه پیش فروش خودرو، تلفن همراه و ویلاسازی، از ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و راه و شهرسازی استان البرز بر این موضوع نظارت داشته باشند.
کد خبر: ۳۹۰۴

به گزارش کارنا، حسن مددی روز یکشنبه ۲۰ خرداد با اعلام اینکه به ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و راه و شهرسازی استان البرز اعلام شده است در خصوص تبلیغات موجود در سطح شهر و بین جاده‌ای دقت داشته باشند بیان کرد: یکی از معضلات که منجر به طرح و تشکیل پرونده‌های متعدد قضایی می‌شود مربوط به تبلیغات محیطی با مضامین خرید و فروش خودرو از سوی شرکت‌های کاغذی است که بدون مجوز و هرگونه سرمایه و اختیار، اقدام به تبلیغات می‌کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با بیان اینکه تبلیغات محیطی انجام شده با این روش موجب تسهیل وقوع جرم می‌شود اضافه کرد: این شرکت‌ها پس از تبلیغات گسترده اقدام به جمع آوری وجوه مردم می‌کنند؛ شگرد آن‌ها به این صورت است که ابتدا به تعدادی از افراد، خودرو‌هایی زیر قیمت بازار و به قیمت کارخانه ارائه می‌کنند و با جلب مشتری‌های جدید و تبلیغات انجام شده توسط خریداران خودرو به قیمت کارخانه، افراد به مراتب بیشتری را در طعمه خود قرار می‌دهند.

وی با اشاره به تشکیل چهار پرونده پیش فروش خودرو در سال گذشته در کرج، آن را از مصادیق همین شگرد‌ها برای جلب اعتماد مردم و سپس جمع آوری پول بیان کرد.

مددی دیگر ممنوعیت اعلام شده را مربوط به فروش موبایل اعلام کرد که با همان شگرد خودرو، ابتدا تعدادی از گوشی‌ها را به قیمت پایین‌تر از بازار می‌فروشند تا اعتماد مردم برای خرید گوشی را به سمت خود جذب کنند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز دیگر موضوع ممنوعه را تبلیغ ساخت و ساز ویلا اعلام کرد و متذکر شد: شاهد هستیم که شرکت‌هایی بدون ضابطه و مجوز‌های قانونی، اقدام به تبلیغات محیطی برای ساخت ویلا در اراضی کشاورزی می‌کنند که طبق بررسی‌ها همین خود از عوامل ایجاد تغییر کاربری‌ها و ایجاد شهرک‌های غیرقانونی متعدد است.
منبع: ایسنا

ارسال نظر