۰۵ تير ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۹
اسقاط ۶۱ هزار دستگاه خودروی فرسوده
رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودرو‌های فرسوده گفت: بیش از ۶۱ هزار دستگاه خودرو فرسوده در بهار اسقاط شد.
کد خبر: ۴۳۱۹

به گزارش کارنا، مهران سالاریه، رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودرو‌های فرسوده ادامه داد: ابتدای سال گذشته ستادی در وزارت صمت تشکیل شد و مسئولیت اسقاط خودرو‌های فرسوده به این ستاد محول شد.

وی افزود: در همین راستا حرکت جهشی در راستای اسقاط خودرو‌های فرسوده ایجاد شد. در سال گذشته ۲۵ درصد نسبت به مجموع چهار سال گذشته رشد داشتیم و امسال نیز تقریباً تا امروز ۹۸ درصد سال گذشته را پوشش داده ایم که قطعاً با این روند می‌توانیم رکورد سال‌های گذشته را که بیش از سیصد هزار خودرو بود را بشکنیم.

وی گفت: در طرح بدون جایگزین که خودرو‌های فرسوده از رده خارج شده اند شامل اسقاط ۶۰ هزار و ۲۳۶ دستگاه بوده که در طی سه ماه گذشته انجام شده است. قطعا با این روند می‌توانیم رکورد اسقاط ۳۰۰ هزار خودرو در سال را بشکنیم.

سالاریه اظهار کرد: در طرح جایگزین و البته در بخش تاکسی یک هزار و صد و سه تاکسی ثبت نام شده اند که نیمی از این تاکسی‌ها از رده خارج شد و جایگزین شده اند. ۲۸۷ تاکسی برون شهری نیز از رده خارج و جایگزین شده اند که در طرح‌های جایگزین شخصی نیز شاهد اسقاط و جایگزینی ۱۵ دستگاه بوده ایم. در مجموع بیش از ۶۱ هزار دستگاه خودرو فرسوده طی سه ماهه امسال از رده خارج شده است.

رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودرو‌های فرسوده یادآور شد: مالکین خودرویی که می‌خواهند خودرو‌های خود را تبدیل به احسن کنند ۲۰ درصد سهمیه عرضه خودروسازان را به خود اختصاص می‌دهند.
منبع: صدای بورس

ارسال نظر