۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۰
قوی‌ترین خودرو تاریخ شرکت بنتلی رونمایی شد
بنتلی نسل جدیدی از مدل اسپرت کنتینانتال رونمایی کرده و می‌گوید این قوی‌ترین خودرو سواری است که تاکنون ساخته است. کنتینانتال موتور هیبرید-الکتریکی دارد و از سال ۲۰۲۶ به بازار عرضه خواهد شد.
کد خبر: ۴۴۸۴

به گزارش کارنا، با آمدن کنتینانتال، بنتلی استفاده از موتور دوازده سیلندر را متوقف خواهد کرد. موتور دوازده سیلندراز مهم‌ترین ویژگی‌های محصولات بنتلی از زمان تاسیس این کارخانه بوده است.

بنتلی مانند دیگر خودروسازان تلاش می‌کند میزان تولید آلودگی ماشین‌هایش را کاهش دهد. اولین مدل الکتریکی بنتلی سال آینده به بازار خواهد آمد و این شرکت می‌گوید همه محصولاتش را تا سال ۲۰۳۰ کاملا الکتریکی خواهد کرد.

بنتلی با ساخت یک مدل قوی از کنتینانتال می‌خواهد به طرفدارانش اطمینان دهد که نبود موتور دوازده سیلندر و الکتریکی شدن برهویت این کارخانه تاثیری نخواهد گذاشت.

قدرت موتور هیبرید کنتینانتال که ترکیبی از یک موتور هشت سیلندر و یک موتور الکتریکی است، ۷۸۲ اسب بخار است. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ماشین ۳.۱ ثانیه و حداکثر سرعتش ۳۳۵ کیلومتر در ساعت است.

بنتلی می‌گوید ماشین با نیروی باتری می‌تواند تا ۸۱ کیلومتر حرکت کند. به گفته کارخانه ماشین با یک باک پر و باتری شارژ شده تا ۸۵۹ کیلومتر حرکت می‌کند.

این چهارمین نسل کنتینانتال است. ظاهر ماشین تفاوت زیادی با نسل قبلی ندارد. مهم‌ترین تغییر در طرح جلوپنجره و چراغ‌ها است. ماشین از شاسی نسل قبلی استفاده می‌کند. این شاسی در گروه فولکس‌واگن، مالک بنتلی ساخته شده و پورشه عضو دیگر این گروه هم از آن در مدل پانامرا استفاده کرده است.

قابلیت پارک کردن و فراخواندن ماشین با تلفن همراه از جمله امکانات تازه‌ای است که به نسل جدید اضافه شده است. این فن‌آوری‌ها به ویژه برای مشتریان چینی جذاب است و بنتلی امیدوار است بتواند با آن توجه ثروتمندان در چین را جلب کند.

قیمت پایه ماشین در بریتانیا ۲۳۶ هزار پوند (حدود ۳۰۰ هزار دلار) است. بنتلی در سه ماه اول سال جاری میلادی بیش از دو هزار و ۵۰۰ دستگاه کنتینانتال فروخته که حدود یک سوم فروش کارخانه است. پرفروش‌ترین مدل بنتلی شاسی‌بلند بنتایگا است.
منبع: ایران جیب

ارسال نظر