۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۴۳
بیش از ۴ هزار تاکسی در کرج سهمیه سوخت می‌گیرند، اما کار نمی‌کنند!
عضو شورای شهر کرج از غیر فعال بودن بیش از چهار هزار دستگاه تاکسی با وجود استفاده از سهمیه سوخت در شهر کرج خبر داد.
کد خبر: ۴۷۶۶

به گزارش کارنا، علیرضا رحیمی روز سه‌شنبه ۱۹ تیرماه در نطق پیش از دستور یکصد و هفتادمین جلسه شورا گفت: توفیقاتی در شورای ششم در باب حمل و نقل عمومی از جمله ناوگان اتوبوس، حمل و نقل ریلی، ون و تاکسی حاصل شد، اما متاسفانه موانعی برای بهره‌برداری و تبدیل به خدمت شدن آن‌ها وجود دارد که متاسفانه برطرف نشده است.

رحیمی افزود: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر ۳۱۴ نفر مجوز راننده صادر و ۷۲ دستگاه اتوبوس آماده خدمت متوقف است، اما تاکنون حدود۵۲ راننده جدید شناسایی شده است. با توجه به تصمیم اخیر کمیسیون برنامه و بودجه جهت تسهیل در این امر باید از ظرفیت‌های قانونی استانی و شورای تأمین استفاده شود تا اتوبوس‌های متوقف در پارکینگ شهرداری فعال و کسری اتوبوس‌ها در شهر جبران شود.

رحیمی با بیان اینکه ۷۰ دستگاه ون در پارکینگ متوقف هستند؛ گفت: با توجه به ابلاغ دستورالعمل چگونگی بهره برداری متاسفانه به جای استفاده در برخی محلات کم برخوردار که معابری مناسب برای اتوبوس ندارند و نرخ تاکسی هم برای آنان گران است استفاده شود، همچنان در پارکینگ متوقف هستند.

وی به آمار تعداد دستگاه‌های موجود در شهر اشاره و اعلام کرد: حدود ۳۰ درصد دستگاه‌ها راکد هستند و از مجموع هشت هزار و ۱۸۱ دستگاه فعال ۳۲۰۷ دستگاه به صورت گردشی و الباقی در ۸۹ خط فعالیت دارند.

نایب رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج با انتقاد از غیر فعال بودن چهار هزار و ۱۸۱ تاکسی از ۱۱ هزار و ۴۶۱ تاکسی کرج بیان کرد: استفاده از سهمیه سوخت توسط دستگاه‌های غیر فعال، عدم همکاری لازم از سوی وزارت نفت در خصوص نصب و تعویض مخازن گاز فرسوده، عدم اجرای وظایف دستگاه‌های دولتی در کاهش آلودگی هوا، مسکوت ماندن عدم پرداخت سهم دولت‌ها به تامین اجتماعی بیمه رانندگان زحمتکش و بلاتکلیفی تاکسیران‌ها، نبود برنامه ریزی و مدیریت درست در نحوه فعالیت ناوگان و ایجاد مراکز رفاهی، راه‌اندازی مرکز ارائه خدمات خودرویی ویژه تاکسی و ون در شهر و ... باید در دستور شهردار محترم و مدیریت شهری قرار گیرد.
منبع: ایسنا

ارسال نظر