۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۰
یک خودرو چند میلیون کیلومتر میتواند دوام بیاورد؟
خودرو‌هایی با کارکرد میلیونی معمولی تاکسی‌های مرسدس بنز هستند که مثال ما گزارشی از یک مرسدس بنز در جزایر گرند قناری را مورد بررسی قرار دادند. یک مرسدس W۱۲۳-۲۴۰D مدل بسیار کم یاب و با طول بیشتر است که به این رقم کارکرد رسیده و همچنان سر پا است.
کد خبر: ۴۷۹۲

به گزارش کارنا، یک مرسدس بنز ۲۴۰D تاکسی مدل ۱۹۸۸ حدود ۷ میلیون کیلومتر کار کرده است.

این سواری خاص ۷ نفره با ۵.۳ متر طول از سال ۱۹۸۸ به عنوان تاکسی کار میکند. پیشرانه آن ۷۲ اسب‌بخار قدرت داشته و گیربکس ۵ دنده دستی دارد.

این مرسدس که به اسم دومینگیتو در جزیره Gran Canaria واقع در اسپانیا مورد بررسی قرار گرفته است. این خودرو هر روز در ۳ شیفت ۸ ساعته به کار گرفته می‌شود و روزانه حدود ۷۰۰ کیلومتر مسافت طی میکند. حالا این ماشین تقریبا ۷ میلیون کیلومتر کار کرده است.

با کارکرد تقریبی ۴۹۶۰ کیلومتر در هفته، این مرسدس ۲۴۰D به بیشتر ۵۲ تعویض روغن در هر سال نیاز دارد. موتور این ماشین در بهترین حالت هر یک میلیون کیلومتر سرویس شده و موتور فعلی روی خودرو فقط یک بار تعویض شده و در صورت لزوم باز هم تعویض می‌شود، چون پیشرانه این خودرو محبوب به راحتی در دسترس است. صدالبته که در طول عمر این خودروی اعجاب‌انگیز، صندلی‌ها و قسمت‌هایی از بدنه مورد تعمیر قرار گرفته اند، اما بخش‌های اصلی ماشین بدون تغییر آنچنانی همچنان به خوبی کار می‌کنند.

خودروی دیگری که رکورد گینس به اسم خود دارد یک ولو P۱۸۰۰ متعلق به آقای Irv Gordon بود که در سال ۲۰۱۸ از دنیا رفت. در هنگام مرگ آقای گوردون Volvo P۱۸۰۰ متعلق به او ۵.۲۱۶.۴۱۱ کیلومتر کارکرد داشت. آقای گوردون وقتی در سال ۱۹۶۶ ماشین خود را از نمایندگی ولو خرید هیچوقت قصد رکورد شکنی نداشت و فقط دوست داشت با آن رانندگی کند.
منبع: ایران جیب

ارسال نظر