۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۰
خودروی بدون راننده چینی یک عابر پیاده را زیر گرفت
یک خودرو بدون راننده‌ سرویس حمل‌ونقل در چین، با یک عابر پیاده که طبق گزارش‌ها در حال عبور غیرمجاز از خیابان بوده برخورد کرد.
کد خبر: ۴۸۴۵

به گزارش کارنا، بایدو، غول فناوری چینی و اداره‌کننده این خودرو به رسانه‌های چین گفت که خودرو با سبز شدن چراغ راهنمایی شروع به حرکت کرده و برخوردی جزئی با عابر پیاده داشته است.

بایدو اعلام کرد که فرد آسیب جسمی ظاهری نداشته و به بیمارستان منتقل شده است.

روزنامه‌ی انگلیسی‌زبان شانگ‌های دیلی در پستی نوشت که اکثر نظرات در شبکه‌های اجتماعی به نفع بایدو بوده و به این نکته اشاره کرده‌اند که عابر پیاده قانون را زیر پا گذاشته است.

در همین حال، خبرگزاری مالی چین به نقل از یک کارشناس گفت که این فناوری ممکن است در مواجهه با رفتار‌های غیرمعمول مانند سایر وسایل نقلیه یا عابر پیادگانی که قوانین راهنمایی و رانندگی را نقض می‌کنند، محدودیت‌هایی داشته باشد.

بایدو، شرکت موتور جستجو و هوش مصنوعی (AI) مستقر در پکن، پیشرو در توسعه فناوری رانندگی خودکار در چین است.

بزرگترین عملیات «روبسی‌تاکسی» این شرکت با ۳۰۰ خودرو در شهر ووهان، یکی از شهر‌های مهم مرکز چین که در اوایل سال ۲۰۲۰ اولین شیوع عمده کووید-۱۹ را در جهان تجربه کرد، مستقر است.

سرویس حمل‌ونقل این شرکت همچنین در بخش‌های محدودتری از سه شهر دیگر چین، یعنی پکن، شنژن و چونگ‌کینگ، فعال است.

این شرکت در ماه مه از نسل ششم تاکسی بدون راننده‌ی خود رونمایی کرد و گفت که هزینه آن را به میزان بیش از نصف کاهش داده و به کمتر از ۳۰ هزار دلار رسانده است.
منبع: ایتنا

ارسال نظر