۲۳ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۹
۱۵ میلیون دلار صرفه جویی ارزی با داخلی سازی کمپرسور تهویه خودرو
نایب رئیس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو اعلام کرد با داخلی سازی کمپرسور تهویه خودرو ۱۵ میلیون دلار صرفه جویی ارزی خواهد شد.
کد خبر: ۷۱۱

رییس هیأت مدیره شرکت سندن ایرانیان در مراافتتاح خط تولید کمپرسور شرکت سندن ایرانیان اظهار داشت : در خط تولید کمپرسور که امروز برای نخستین بار در خاورمیانه افتتاح خواهد شد، جذب ۵۰۰ نفر نیروی کار در سه شیفت کاری را خواهیم داشت.

شاپور سامعی با اشاره به سهم ۷۰ درصدی این شرکت در تامین سیستم تهویه خودرو در کشور افزود: برنامه ریزی برای تامین نیاز خودرو تارا و ری را برقی را در دستور کار داریم.

سامعی از برنامه ریزی برای ۷۵ درصد داخلی سازی کمپرسور طی دو سال آینده خبر داد و گفت: این خط تولید در سال اول فعالیت خود ۱۵ میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور به همراه دارد و این عدد تا سال ۱۴۰۵ به میزان قابل توجهی خواهد رسید.

وی با انتقاد از عدم تخصیص ارز و عدم همکاری نظام بانکی با قطعه سازان یادآور شد: بانک‌ها برای اعطای وام ۲۸ درصد مبلغ وام را مسدود می‌کنند و با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌های ارزی برای واردات ماشین آلات با مشکلاتی مواجه هستیم.

رییس هیأت مدیره شرکت سندن ایرانیان بدهی خودروسازان به شرکت سندن را بیش از ۳ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: مبلغ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای تسویه طلب خودروسازان از محل دریافت وام مسدودی داریم.

ارسال نظر