۳۰ دی ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۵
مقصر طولانی شدن عرضه خودروهای وارداتی پلیس راهور است؟
عدم شفاف‌سازی و تحویل قطره‌چکانی خودروهای وارداتی به مردم در حالی انجام می‌شود که بازار قیمت خودروهای وارداتی هر روز ملتهب‌تر شده و شاهد رقم‌های بسیار بالایی است.
کد خبر: ۸۳۶

به گزارش کارنا، براساس آمار، تاکنون بیش از ۸ هزار خودرو وارد بنادر کشور شده که از این مقدار بیش از ۴ هزار دستگاه نیز ترخیص شده، اما نکته‌ای که وجود دارد این است که از این تعداد خودروی ترخیص شده، کمتر از ۱۰۰ دستگاه خودرو به خریداران تحویل شده است.

این در حالی است که مطابق آمار، تا ۱۲ دی‌ماه امسال، تعداد خودروی ثبت سفارش شده ۹۳ هزار و ۳۴۳ عدد است و تعداد خودرو‌های وارد شده به کشور تاکنون ۹ هزار و ۱۷۶ عدد؛ تعداد خودرو‌های در حال حمل ۱۰ هزار و ۱۷۶ عدد و تعداد خودرو‌های عرضه شده به افراد ثبت نامی ۸ هزار و ۲۲۰ عدد و تعداد خودرو‌های پلاک شده حدود ۴ هزار عدد است؛ درحالی که کل افراد ثبت نام شده و حائز شرایط ۳۳ هزار و ۵۳۸ نفر و افراد منصرف شده ۳ هزار و ۵۰۵ نفر و افراد مانده در صف ۳۰ هزار و ۴۳۳ نفر و افراد تعیین تکلیف شده ۷ هزار و ۱۲۱ نفر هستند.

در حال حاضر عدم شفاف‌سازی و تحویل قطره‌چکانی خودرو‌های وارداتی به مردم در حالی انجام می‌شود که بازار قیمت خودرو‌های وارداتی هر روز ملتهب‌تر شده و شاهد رقم‌های بسیار بالایی است.

امروز مشخص نیست شرکت‌ها و حتی وزارت صنعت چه تعداد خودرو به مردم تحویل داده‌اند و اینکه چرا شرکت‌ها تمایلی به تحویل خودرو‌ها به مردم ندارند؟

«مهدی ضیغمی» رئیس سازمان توسعه تجارت در همین ارتباط به خبرنگار تسنیم می‌گوید: شرکت‌های واردکننده اعلام می‌کنند که خودرو‌ها در روند شماره‌گذاری هستند؛ البته شرکت‌ها می‌گویند این فرایند زمان‌بر است.

وی با تأکید بر اینکه شرکت‌ها می‌گویند پلیس راهور در اظهارنامه‌ها فرایند را زمان‌بر می‌کند، گفت: دلیل طولانی شدن عرضه خودرو‌ها را باید از پلیس راهور جویا شد که آیا این موضوعات صحت دارد یا اینکه شرکت‌ها از این زمان‌بر بودن استفاده می‌کنند تا ریال بیشتری دستشان بماند.

منبع:تسنیم

ارسال نظر